krásné a zdravé vlasy

TIPY PRO ZDRAVÉ DLOUHÉ VLASY

Jakožto příležitostní kadeřnice poměrně často slýchávám od svých klientek otázky tipu, jak mít krásné a zároveň zdravé dlouhé vlasy, aniž by do sebe musely ládovat podpůrné doplňky stravy pro podporu růstu vlasů. A jelikož já sama mám dlouhé vlasy, rozhodla jsem se vám dát pár tipů, co pro to můžete udělat, aby vaše vlasy vypadaly ještě zdravěji a byly pevnější.
Jako první bych vám doporučila nestříhat si vlasy laicky doma nůžkami z drogerie, případně z čínských e-shopů. I když se vám to nezdá, tyto nůžky vlasy ničí. Pokud se tedy rozhodnete, že se i nadále budete stříhat pouze sami doma, investuje pár stovek do profesionálních nůžek pro kadeřníky, se kterými vám to půjde lépe a nebudete si je zbytečně ničit. Zapátrejte na internetu po obchodech, které nabízejí profesionální pomůcky pro kadeřníky a objednejte si je přes internet. Vřele mohu doporučit například Kamak, odkud mám většinu pomůcek já sama. Často se také setkávám, že když šly mé klientky dříve ke kadeřnici, poprosily o zkrácení konečků o 2 centimetry, kadeřnice jim ustřihla minimální délku zhruba 10 centimetrů. Ano, i s těmito slečnami jsem se občas setkala. Chce to zabrousit po recenzích a pečlivě kadeřníka vybírat. A hlavně při návštěvě důrazně říct, případně ukázat, jakou maximální délku může ustřihnout. Já sama vždy stříhám pouze tolik, kolik klient skutečně chce. Proto se mi také lidi rádi vrací. Ale o tom možná až jindy. A teď už na ty tipy.
Pravidelně zastřihávat konečky vlasů
Možná si říkáte, že když si chcete narůst dlouhé vlasy, půjde to snadněji, když si je nebudete nějaký měsíc nebo rok stříhat. Opak je však pravdou. Česáním, mytím a stylingem se vlasy ničí. Proto je důležité konečky vlasů pravidelně zastřihovat, aby se netřepily a neulamovaly se. Radši si každý měsíc nechte zastřihnout půl centimetru vlasu, a mějte konečky zdravé, než aby se vám ulomily například o dva nebo tři centimetry. Dlouhé vlasy bez stříhání se nerovnají dlouhým a zdravým vlasům.
Starost o vlasy a konečky
Méně přípravků je někdy více. Proto si na vlasy nenanášejte deset různých produktů. Stačí, když použijete šampon, případně i kondicionér pro snadnější česání. Jednou týdně masku, či nějaký olejíček, který vlasy obalí a hotovo. Pokud si budete do vlasů stříhat všelijaké podpůrné spreje, vlasům stejně nepomůžete. Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit chodit jednou měsíčně ke kadeřnici na liftingové žehlení vlasů nebo si tuto žehličku rovnou zakoupit. Stojí zhruba 4.000,- což je docela velká suma, ale u kadeřníka za úkon zaplatíte pár stovek.
Výživa
Aby vlasy byly zdravé, musí být zdravé i naše tělo. Dostatečný denní příjem bílkovin i vlákniny vlasům velmi pomohou. Pokud víte, že na jídlo jste flinci, kupte si v lékárně nějaké doplňky stravy, které vaše tělo potřebuje.
Nepoužívat nadměrné množství chemických a fyzických úkonů ve vlasech
Časté fénování, žehlení a kulmování vlasům škodí. O tom není žádný pochyb. Smiřte se s tím, že vlasy jsou jaké jsou a ony vám za to poděkují a odmění vás tím, že budou zdravé a lesklé. Není nic horšího vidět holku s dlouhými vlasy, které jsou již v krčních partiích zničené díky nešetrnému zacházení. Pokud se neobejdete bez vyžehlených či vlnitých vlasů, před použitím přístroje si na vlasy aplikujte tepelnou ochranu.
Vlasy myjte pokud je třeba
Pokud máte na hlavě velké množství stylingových přípravků a násilím se snažíte vlasy rozčesat, zbytečně si vlasy trháte a ulamujete. Proto pokud si denně aplikujete tužící pěny a laky na vlasy, večer si je jednou umyjte šamponem. Nenapácháte tak tolik škody, jako když s nimi půjdete spát.
A pak samozřejmě musíte nějaký čas vytrvat. Vlasy vám během jedné noci nenarostou. Čas ale za krásný výsledek přeci stojí, ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *