Nezařazené

POJĎME SI SPOLEČNĚ PROTŘÍDIT ŠATNÍK

Také máte skoro plnou skříň oblečení, a občas vám z úst vypadne věta „nemám co na sebe“? Já sice nejsem ten typ holky, které šatník překypuje ve švech a většinu času před ním stojí a fňuká, že nemá co si obléct a nutně potřebuje nové kousky. Když nakupuji oblečení, snažím se vybrat univerzální kousky, které mě nikdy neomrzí a mohu si je vzít vícekrát v týdnu s jinými kousky. Pokud ale patříte mezi sběrače oblečení a ženete se za každými výprodeji, nedivte se, že vaše skříň přetéká oblečením, které nenosíte. Znám ale i lidi, kteří si ve svém šatníku schovávají věci, které nosili třeba před patnácti lety a myslí si, že si je ještě někdy v budoucnu oblečou.

Jelikož jsem nedávno s přítelem kvůli stěhování třídila doma šatník, rozhodla jsem se vám ukázat, jakým stylem oblečení třídíme my. Rozpoznáme tak kousky, které si zaslouží v šatně zůstat, a kterých je třeba se nadobro zbavit například prodejem, či darováním.

Nosila jste tento kousek minulý rok?

Koupili jste si nějaký zajímavý kousek, ale zjistili jste, že visí ve skříni ještě s visačkou, případně jste jej nikdy neměli na sobě? Je tedy jasné, že tento kousek oblečení u vás v šatníku akorát zabírá místo něčemu novému. Pošlete ho dál, určitě ho někdo za vás unosí a udělá mu velkou radost.

Zničené a poškozené?

Sice je dnes in, nosit extra potrhané džíny, ale všeho s mírou. Pokud si schováváte poklad, který je akorát kus hadru, nebo máte rozparky v rozkroku, hoďte ho rovnou do popelnice. Pochybuji, že nějaká šikovná švadlena vám z něj něco zpíchne.

Jde kombinovat?

I já se občas zakoukala do nějakého kousku, který jsem nutně potřebovala. Po nějakém čase jsem ale zjistila, že se mi vůbec k ničemu nehodí a je tedy zbytečné ho mít stále ve skříni.

Cítíte se v něm pohodlně?

 Kousající svetr, halenka ze špatného materiálu, kterou téměř z jistého důvodu nechcete vzít na sebe. Věci, které vás škrtí, škrábou, jsou malé – nemyslím, pokud zrovna otěhotníte a naroste vám bříško či neprodyšné, automaticky vyřaďte. Je zbytečné, abyste se je měli ve skříni, když víte, že je neunosíte. Příště si pořiďte kousek z přírodních materiálu, ve kterých se nebude potit a ani vám nebudou nepříjemné na těle.

Oblečení, které jste vyřadili si roztřiďte na tři hromádky – prodej, darování, vyhození. A máte hotovo. A až budete nakupovat nové kousky, rozmyslete si, co si z obchodu odnesete, abyste to unosili.

 

4 komentáře

 • Markét.:)

  Taky jsem nedávno přebírala šatník a něco málo vyházela. Jsem ten typ člověka, co taky kňourá, že nemá co na sebe a plnou skříň a neustále něco nového kupuji :/ 😀

  • Deni

   To já sice nekňourám, ale když jdu na nějakou oslavu nebo akci, tak si také kolikrát říkám, že je třeba si něco málo dokoupit. 🙂 Ale jak jsem byla mladší, to jsem kupovala stále něco a neuvažovala jsem nad tím, s čím si to vezmu na sebe. 😀

 • Tereza

  První odstavec patří mojí mamce. Ta má ve skříni věci, které nosila ještě za mládí a neoblékla je dobrých 15 let, ne a ne vyhodit. Pořád ji říkám, proč něco nedá někam na charitu a furt nic. Mě se ve skříni nahromadilo poměrně dost oblečení a když jednou za čas přerovnávám skříň, vždycky z ní vyřadím něco co jsem na sobě dlouho neměla. Tímto článkem jsi mi připomněla, že si musím založit Vinted, protože mám naopak dost oblečení, který mě velikostně nesedí.

  Terezah-style

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *