čistící péče,  hydratační péče

PÉČE O PLEŤ V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH

Čistá pleť je základem krásy nejen u žen, ale také u mužů a bez dokonale vyčištění pokožky nejen, že hrozí vyšší výskyt pupínků, ucpaných pórů či později vrásek, ale následné pečující přípravky tak ztrácí na účinnosti. Jak tedy správně vyčistit každý den pleť v domácích podmínkách, bez kosmetičky? Sepsala jsem pro vás poměrně dlouhý článek o tom, jak se o pleť starat a nafotila produkty, které momentálně na čištění pleti používám já pro inspiraci. Já osobně velmi ráda produkty střídám. Mám nějaké stálice, které ráda prostřídám s nějakou novinkou. Produkty také střídám podle stavu mé pleti, času a nálady (séra, oleje či krémy).

Možná si to neuvědomujeme, ale čištění pleti je skutečně základem následné péče, přesto na ni mnoha z nás zapomíná, případně ji odbývá a nevěnuje mu příliš mnoho času. Řádné čištění pleti je zkrátka nutné i v případě, že nepoužíváme make-up. Během dne na pokožce ulpívají různé nečistoty z ovzduší, prach a kožní maz společně s odumřelými kožními buňkami.

Správné čištění pleti začíná odlíčením make-upu.  Na to jsou zapotřebí dva kroky. Pokud se líčíte, make-up nejdříve odstraňte s pomocí pleťového mléka, odličovacího oleje či vody a až poté se vrhněte do hloubkového čištění. Produkty volte vždy produkty podle typu vaší pleti. Obecně platí, že mastnější pleti bude více vyhovovat čistící gel nebo pěna, zatímco suchá ocení mléko, balzám nebo olej.

Při hloubkovém čištění pokožky je důležité, abyste nikam nespěchali a důkladně masírovali pleť krouživými pohyby. Můžete použít buďto prsty, mořskou houbu či čistící kartáček. Nejen, že vyčistíte pleť do hloubky pórů, ale zároveň poskytnete pokožce masáž a podpoříte její prokrvení.

Při oplachování čistícího přípravku pak věnujte pokožce dostatečný počet umytí, aby byly veškeré nečistoty z pleti odstraněny. Na osušení používejte vždy čistý ručník, ideálně určený jen na obličej. Předejdete tak přenosu bakterií a ochráníte pleť před vznikem následných pupínků.

Několikrát do týdne pak věnujte pokožce extra pozornost. Pokud nemáte citlivou pleť, tak ji zhruba jednou až dvakrát do týdne potrapte peelingem – citlivé pokožce bude stačit jen jednou týdně. Vybírejte šetrné mechanické peelingy s větším množstvím jemných zrníček. Pomocí  peelingového přípravku masírujte tvář několik minut. Odstraníte tak odumřelé kožní buňky. 

 Pravidelné používání pleťových masek s čisticími vlastnostmi může značně zlepšit kvalitu vaší pleti. Pro hloubkové čištění jsou nejvhodnější masky na bázi jílu – a to už ať klasického zeleného či bílého jílu. Lze jej koupit hotově nebo v prášku. Jíl má tu vlastnost, že natahuje mastnotu, a proto také vytahuje nečistoty z hloubky pórů a pomáhá proti pupínkům i černým tečkám. Masku aplikujte jednou až dvakrát týdně a nechte ji na obličeji klidně 30 minut, poté obličej opláchněte.

Poté stačí na pleť, krk a dekolt nanést sérum, denní či noční krém a máte hotovo! Celý tento proces vám bez použití obličejových masek nezabere více než 7 minut.

 

3 komentáře

  • Tereza

    Já teda tolik produktů nepoužívám ale pleť si čistím každý den a nalíčená spát nikdy nechodím, ani když přijdu z nějaké akce v ranních hodinách. Na odlíčení používám přípravek od Yves Rochera nebo používám přírodní mýdla a mořskou houbu, ta je opravdu dar z přírody.
    Terezah-style

    • Deni

      Já také nepoužívám úplně všechny produkty najednou, ale střídám to. Denně používám většinou jen micelární vodu Bioderma a oleje od Saloos.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *