ŽIVOTNÍ STYL

WISHLIST 2018 – MÉ TOUHY A PLÁNY PRO TENTO ROK

Každým rokem si najdu čas společně s mým diářem pro nový rok a zamýšlím se nad tím, co bych si letos chtěla splnit, čeho naopak dosáhnout a co si pořídit jak pro sebe, tak do bydlení s mou rodinou. Jednoduše, tím si udělat radost. Jedině takové těšení se na tyto věci mi dodává každodenní motivace a nadšení jít za něčím a konečně žít svůj život podle vlastního uvážení. Ne, jako to bylo v mém dospívání. Jedině mé touhy, sny a plány mi dávají každý den chuť se zvednout a jít do práce a postupně si na všechny tato přání vydělat. Nebavilo by mě žít ze dne na den, nemít žádné sny a plány, tak jak někteří mí známí okolo mě to tvrdí. Podle mě bez plánů se žít nedá. Já mám ráda, když si napíšu nějaký seznam a postupně si z něj odškrtávám věci, které se mi splnily. Minulý rok jsem měla udělaný wishlist, ze kterého jsem si téměř většinu splnila, většina se stihla i zrealizovat. Největší radost jsem měla ze zrealizování vlastního bydlení a zařizování veškerého nového nábytku a doplňků do ně. Přesně podle našich představ. Něco jsem však zrealizovat nestihla, ale absolutně se z toho nehroutím. Vzhledem k tomu, že tyto sny nebyly prioritní. Navíc během roku se mé vysněné věci kolikrát obmění.

Abych si v tom chaosu udělala pořádek, znovu usedám k notebooku, zachumlaná v teplém pyžamu a s horkým čajem v ruce, zamýšlím se, sním a sepisuji do prázdného pole v diáři, co bych si chtěla odškrtnout v tomto roce. Mám tady jak několik materiálních věci, tak i několik činů, ke kterým bych se konečně letos chtěla odhodlat a samozřejmě na sobě opět fyzicky i duševně zapracovat. A abych to měla stále na očích a donutilo mě je zrealizovat, prozradím vám svůj wishlist pro rok 2018. Aneb první krok k tomu, aby se konečně začalo něco dít.

 

Jak tedy vypadá můj wishlist pro tento rok a co si chci splnit?

Každý den si najít nějakou malou chvilku pro sebe a odpočinout si bez špatného svědomí. Od té doby co bydlím sama mám stokrát jiný život, než když jsem bydlela ve svém rodném městě s mou mámou. Ti, co bydlíte sami nebo jste sami maminkou, tak určitě znáte to, že je pořád doma co dělat. Ať bydlíte v rodinném domku nebo v bytě. Vyprat, vyžehlit, uklidit, uvařit, umýt nádobí, hrát si s dětmi, vyvenčit mazlíčky, napsat s dětmi úkoly do školy a samozřejmě chodit každý den do práce (pokud tedy nejste podnikatel z domova). Vždy jsem si doposud říkala že si řeknu STOP a půjdu odpočívat. Jenže vždy jsem to dodržela tak jednou do týdne a to bylo zkrátka málo. Kor, když mám směny v práci tak, že ráno odcházím a večer o půl osmé se vracím. A tak je to od pondělí do pátku. Nyní se chci věnovat čtení knih, které jsem našla pod stromečkem, užívání si volna s přítelem nebo mýma kočkama, napustit si horkou vanu, dát si na obličej mou oblíbenou masku a zkrátka nic nedělat. A hlavně si tyto volné okamžiky večer nevyčítat s tím, že jsem některé věci neudělala.

S blogováním bych chtěla pokračovat jako to bylo doposud, ideálně být více aktivnější než minulý rok a mít pravidelné články minimálně dvakrát týdně. Když by to samozřejmě nešlo, tak zůstat alespoň u jednoho článku za týden a ne, že články nevýjdou dva týdny a více z důvodu nedostatku času. Na druhou stranu, když se tak nestane, nechci se z toho hroutit a vyvíjet na sebe obrovský nápor.

Dodělat posledních pár drobností v našem novém obytném hnízdečku. Ještě nám zbývají nějaké drobnosti, které bychom si do bytu přáli splnit. Například nakoupit nějaké dekorace, jako jsou obrazy či vázy a sošky do obývacího pokoje. Zlepšit time management. S tím souvisí bod s blogováním. Začátkem roku jsem si vytyčila dva dny v týdnu, kdy se budu naplno věnovat psaní článků. Zatím se mi to napůl daří, ta uvidíme do budoucna. Minulý rok jsem měla několikrát takové období, že jsem měla několik spoluprací najednou a psala jsem několik článků až do ranních hodin.

Minulý rok jsem na starém blogu zmínila několik článků o péči o vlasy a jakožto vyučená kadeřnice, chtěla bych se s blogem více zaměřit na péči o vlasy. Baví mě jak samotná péče o své vlasy, tak i různé úpravy. A vzhledem k tomu, že jsem v hodinách dávala obrovský pozor a praxi jsem milovala, ráda bych vám předala nějaké rady a tipy pro krásné a zdravé vlasy. Mám už několik návrhů na články, které chystám v průběhu roku, tak doufám, že vás budou bavit. Pokud byste měli zájem, mohu psát nějaké články přímo na vaše přání.

Chtěla bych trávit více času s mým přítelem. Vzhledem k tomu, že sice máme stejné zaměstnání, jen s rozdílnou pracovní obou, trávíme spolu pouze jeden týden spolu, kdy se společně navečeříme, zkoukneme nějaký seriál nebo film a chystáme se spát. A druhý týden většinou já příjdu pozdě domů, sepíšu nějaké články, on si udělá na počítači své a jde se spát a to samé. Přála bych si tedy, užívat si s nim co nejvíce času, neboť při stěhování a rekonstrukci jsme si toho volna moc neužili. Stále se něco zařizovalo, vybalovalo a nakupovalo. Teď plánujeme několik sportovních aktivit a návštěv kina.  

S přítelem bychom chtěli začít jíst ještě více zdravěji. Dělat si více ovocných šťáv a smoothie, zeleninových salátů. Do jídelníčku přidat více ryb. Už se nemůžu dočkat na léto a vlastní zeleninu a ovoce ze zahrady. A hodlám se pustit do očistné kúry. Hubnout ale nechci. Neboť ani nemám co. Naopak, potřebovala bych spíše pár kilo přibrat. Jinak jsem se svým tělem spokojená.

Co bych ale chtěla začít se aktivně věnovat sportu, to ale půjde spíše až se oteplí a my budeme moct ze sklepa vytáhnout kola a pořádně se provětrat na cyklostezkách. Už nám kolo oběma moc chybí a už plánujeme, kam se vydáme na výlet. Chceme také aktivněji začít chodit do bazénu a udělat tak něco pro svá záda ze sedavé práce. A také začít s běháním. To jsem už ale chtěla i minulý rok a nepovedlo se mi to.

Také chci se více věnovat Angelince a Timmíkovi, už jsme si zvykli, že víkendy patří společnému hraní si a odpočinku. Miluji, když je vidím, jak si s námi hrají a září jim jejich krásná kukadla. Ačkoliv si každý myslí, že mít kočky je jako mít rybičky, že extra péči nepotřebují. Naše kočičky mají velmi rádi blízký kontakt s námi a když jsme přes týden doma, tak se od nás nehnout a neustále se chtějí mazlit a hrát si s hračkami.

Nyní se ale k těm materiálním touhám. Od svých třinácti let toužím po digitální zrcadlovce. A proto již několik let, je si pořídit zrcadlovku. Tento sen jsem si však minulý měsíc splnila, za což jsem nesmírně šťastná. Mohu fotit mou oblíbenou přírodu a portréty a samozřejmě produkty na blog. Materiálních touh mám jako každá žena hodně, ať už to jsou nové boty, kabelka nebo nějaký voňavý parfém. Takové věci se mi většinou splní díky spoluprácem nebo je dostanu k různým příležitostem, jako jsou narozeniny či vánoce. Co jsem se ale naučila,  je nakupovat s rozumem. Už nepotřebuji zásobu tuctu laků na nehty. Stačí mi jich pár a kvalitních. Naučila jsem se příjmout kvalitu, namísto kvantity. A u většiny věcí si dvakrát rozmyslím, zda tuto věc chci/potřebuji či nikoliv. Nejsem sice zastáncem minimalismu v životě, ale také ne tím, že shromažďuji vše, co se dá. Chci se s vámi podělit o ty věci, které mám v hlavě už dlouho a které si zkrátka chci letos pořídit.

Chtěla bych se porozhlédnout po nějaké oblečení, jelikož jsme si už poměrně dlouho nekoupila nic na sebe, pokud tedy nepočítám klasické černé společenské kalhoty a černou halenku, kterou určitě uvidíte v nějakém plánovaném outfitu. Ale co mám v plánu si pořídit nějaké pěkné, trošku potrhané džíny. Zatím ty, které jsem viděla byly buďto moc, nebo naopak málo roztržené a mému oku se prostě nelíbily.

Obyčejné tenisky jsou pro mě základ a než podpatky, mám raději tenisky. Letos mám zálusk na Conversky v černém jednoduchém provedení, které se budou hodit k sukni i šatům. Jsou jednoduché a přitom krásné. Možná že si pořídím rovnou dva páry, jedny v černém a druhé v bílém provedení.

Miluji polštářky, nejen že si na ně mohu přes den v obývacím pokoji lehnout a příjemně s nimi relaxovat, ale líbí se mi také jako součást dekorativního prvku. Zalíbily se mi tyto chlupaté polštářky v bílé a šedé variantě z Jysku, koukala jsem se na ně i na živo a musím říct, že se mi moc líbily. Máte je někdo?

Nebyla bych to já, kdybych si chtěla udělat radost také nějakou kosmetickou věcí. Už rok mám na wishlistě toaletní vodu My naked truth od Oriflame, tak doufam, že si ji konečně letos pořídím. Už ji chci opravdu dlouho. Ale na druhou stranu doma jich mám spoustu a musím je nějakým způsobem vypotřebovat, abych si mohla pořídit nové, voňavější. Máte to tak také? Že jich máte více rozdělaných a po nějaké době na ně začnete být alergičtí? A ani si nepamatuji, kdy jsem si naposledy nějakou toaletku nebo parfém koupila sama. Většinu jsem dostala k narozeninám nebo vánocům. A samozřejmě pečující a čistící kosmetiku Bioderma, kterou jsem si minulý rok velmi oblíbila.

Tímto wishlistem určitě má přání nekončí, neboť v průběhu roku vždy na něco nového příjdu. Pokud vás ale zajímá, co bych si v průběhu roku chtěla pořídit, wishlisty se budu snažit měnit zhruba každý dva až tři měsíce. A co si přejete vy?

 

2 komentáře

 • Tereza

  I já jsem stejného názoru, že bez plánů a cílů se žít nedá a žít ze dne na den, mi přijde zbytečné mrhání času. Já mám dlouhodobější cíle za kterými si jdu, ať to stojí úsilí kolik chce.
  Chlupaté polštářky mám doma a jsou parádní.
  Terezah-style

  • Deni

   Také mám nějaké dlouhodobé plány, především ty životní. Být úspěšná co se pracovní života týče, zázemí pro rodinu .. 🙂 Ale to asi každý z nás. Opravdu? Asi si pro ně zajedu v brzké době.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *