ŽIVOTNÍ STYL

MOJE VÍKENDOVÁ RANNÍ RUTINA 2018

Má víkendová rána začínají tím, že si jdou ke mne do postele lehnout kočky. Kocourek Timmík si jede tu svou ohranou písničku s mléčným krokem u mé hlavy, kterou umí od svého kotěte a kočička Angelinka mi většinou zalehne břicho nebo nohy, to mě donutí k tomu, abych otevřela oči a začala se jim naplno věnovat. Přeci jen je víkend a oni mě přes pracovní týden téměř nevídají. Většinou vstáváme okolo půl osmé až osmé hodiny. Jsem už tak zvyklá ze vstávání do práce. Jsou ale také dny, kdy mám v práci přesčas a spím do deváté hodiny, to se naštěstí děje málokdy. Když se společně všichni pomazlíme je na čase vstanout z postele, ustlat a pořádně otevřít všechny okna v bytě, aby se dostal dovnitř čerstvý vzduch. Když tedy vstanu, napiji se sklenice vody, kterou mám během noci připravenou u postele, abych tělu dodala ztracenou vodu. Poté mé kroky vedou do koupelny, kde si zajdu na toaletu a poté si umyji ruce a obličej vodou a dočistím obličej micelární nebo čistící vodou, kterou mám zrovna otevřenou. Když mě trápí černé tečky na nose nebo pupínek, vyčistím pleť aknelotem, který urychlí hojení.

Nasadím si kontaktní čočky – nebo si vezmu klasické dioptrické brýle, nanesu na pleť sérum, které chvilku nechám vstřebat do pokožky, na něj denní krém a zatímco krém bude na pleti schnout, vyčistím si zuby (když nikam nespěchám, zuby si čistím po snídani).

Po vyčištění zubů začínám s make-upem. Většinou nemám náladu na žádné linky ani stíny, proto sáhnu po make-upu, někdy i tento krok vynechám, nedokonalosti zakryji korektorem, celou pleť zapudruji, na lícní kosti aplikuji tvářenku, na řasy dám několik vrstev řasenky, nabalzámuji rty a hotovo. Když nemám náladu se malovat, tak zůstanu jen u pleťového krému nebo oleje. Z koupelny jdu do šatny, kde se z pyžama převléknu do domácího pohodlného oblečení, rozčešu a někdy si i vyžehlím vlasy, zalakuji, zafixuji lakem nebo stáhnu vlasy do copku a přesouvám se do kuchyně nachystat nám všem snídani. Většinou si dávám čistou vodu nebo pomerančovou šťávu, kaiserku s máslem a zeleninou nebo mé oblíbené toasty se sýrem a šunkou. Kočkám když je třeba dosypu do zásobníku granule, dám pamlsek a vyměním vodu ve fontáně. Po vydatné snídani uklidím veškeré nádobí ze snídaně do myčky.

 

Po snídani je čas na doplňky stravy. Většinou je to magnézium nebo vitamín C. Především z preventivních důvodu na imunitu, abych v těchto chladných dnech nebyla nemocná.

Poté následuje odpovídání na komentáře a e-maily a když je čas, tak i předepisování článků na blog. Okolo desáté se s přítelem vypravujeme na cestu do obchodního centra na týdenní nákup potravin.  Když se vrátíme, kočky už netrpělivě čekají u dveří. Ihned po příchodu vytahuji nákup z tašek a ukládám do lednice a na svá místa. Mezitím zapínám pračku se špinavým prádlem a myčku nádobí a převlékám se do domácího. Nachystám si věci na oběd a začínám vařit. Mezitím můj partner začíná s úklidem. V mezičase, kdy se peče maso mu pomáhám.Tím končí má ranní rutina.

Jakou ranní rutinu máte vy?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *