ŽIVOTNÍ STYL

MOJE VEČERNÍ RUTINA JARO 2018

Každý pracovní den se vracím domů z práce mezi 19-20. hodinou. Ihned po příchodu domů se u dveří přivítám s mými dvěma milovanými kočičkami, které vidím sedět v oknech už při příchodu k hlavním dveřím. Po pořádném opusinkování si odložím bundu a boty do botníku a mé kroky vedou do koupelny, kde si umyji ruce. Bez umytých rukou nejdu do jiných místností než je chodba. Máte to takto také? Po umytí se svkléknu  z pracovního oblečení a obleču se do pohodlného domácího oděvu.

Poté má cesta vede do kuchyně, kde si buďto ohřeji předem připravenou večeři nebo si něco lehkého nachystám. Obvykle to bývá kaiserka s máslem, šunkou nebo sýrem a hromadou zeleniny, kterou si poslední dobou připravuji téměř každý den. K tomu si uvařím můj oblíbený ovocný čaj a v klidu se s přítelem navečeřím. Po večeři uklidím kuchyň, špinavé nádobí schovám do myčky, setřu jídelní stůl, uklidím kuchyňskou linku a přesouvám se do koupelny. Po večeři si jdu dát teplou vanu nebo sprchu. V poslední době jsem si oblíbila eukalyptové, meduňkové nebo kokosové sprchové gely a pěny do koupele, které mi dodají energii do dalšího pracovního dne. Když si dávám vanu, nestane se, že by se obešla bez návštěvy kocourka Timmíka, který miluje vodu a koupání a při napouštění vany se v ní rochní. Nikdy bych nevěřila, že zrovna mé kočičky budou milovat vodu a dobrovolné koupání.
Po koupání si klasicky vyčistím zuby, kde strávím poměrně hodně často, neboť již nějaký měsíc nosím fixní rovnátka a péče o zuby s nimi je daleko náročnější než bez nich. Vyčistím si obličej a namažu se nočním krémem.
Poté se vrhám na domácí práce, dám si můj rychlý průlet bytem, kdy v patnácti minutách uklidím byt, vysaji podlahy, umyji nádobí, které nejde do myčky, vyčistím kočkám toalety, nakrmím kočky a někdy mi nezbývá ni jiného než se vrhnout na praní prádla nebo žehlení. Když zrovna nemám nafocené nějaké fotky k článku, stává se, že si nějaké nafotím, napíši k tomu článek a poté pozdě večer zaléhám do postele a usínám jako nemluvně. Takto to většinou chodí každý den.
 Když se mi ale podaří, že brzo uklidím byt a nepřipravuji žádné články, podívám se s přítelem na naše oblíbené seriály nebo nějaké filmy, vytáhnu si knížku a v pohodlí domova si čtu nějaké příběhy. Než jdu spát zkontroluji diář, kde si zaznačím vše potřebné a zkontroluji úkoly na další den. Poté se přesouvám do ložnice, kde si ještě nějakou dobu povídáme s přítelem, mazlíme se s Angelinkou a Timmečkem a já u toho většinou usínám. Naštěstí o víkendech toho stihnu daleko více. I tak ale chodím spát těsně před půlnoci.

4 komentáře

  • Deni

   Článek jsem měla rozepsaný už na starém blogu, tak jsem ho neupravovala a zrovna jsem neměla po ruce při psaní více fotek kosmetiky. 😀 Jen pro ilustraci co momentálně si dopřávám. 😀

 • Pavla Kopuletá

  Já miluji ten pocit, když dojdu domů a mezi dveřmi mě vítá naše čivava 🙂 to je opravdu k nezaplacení. I když se vracím z práce naštvaná, to kňučení mě vždycky rozveselí 🙂 olej Mojito? To zní skvěle 🙂

  • Deni

   Ten pocit je k nezaplacení a člověk má ihned skvělou náladu. I když se stane cokoliv. 🙂 Znám to, každý den. A nikdy bych je nevyměnila. 🙂 Olej Mojito je skvělý, mají i peeling! Ten se na léto hodí stejně jako olej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *