recenze kosmetiky

PŘÍRODNÍ LÉČBA PRO SUCHOU AŽ ATOPICKOU POKOŽKU S BIOKARITÉ

Už od malička trpím já i můj přítel na atopický ekzém. Boj se suchou pokožkou je opravdu na celoživotní trať. Bohužel se mi ekzém objevuje na velmi viditelných místech a to kolem pusy. Nejen, že ta místa jsou viditelně začervenalá, ale hlavně suchá. Snažím se proto místa ošetřovat nejen velmi mastnými krémy, ale také kortikoidní mastí od dermatologa. Tedy jen, když je to nezbytně nutné. Protože jak každý atopik ví,ne vždy pouze mastné krémy pomohou a pokožce sednout. Mému příteli vyhovuje málokterý balzám určen pro suchou kůži. Chtěla jsem ale vyzkoušet něco nového, přírodního, co by mé pleti vyhovoval. Rozhodla jsem se, že vyzkouším bio balzám atopikderm od české značky Saloos a budu čekat na výsledky.

Vložili jsme tedy s přítelem naději do přírodní kosmetiky od Saloos, jelikož už s ní máme nějakou zkušenost. S popisku produktu jsem se dozvěděli, že se má jednat o specialistu na přesušenou a namáhanou pokožku. Už je to nás zaujalo k tomu, abychom si o něm přečetli více. Pokračovali jsme tedy ve čtení dál, balzám atopikderm poskytuje péči problematické pokožce se sklonem k praskání. A že je zkrátka vhodný pro atopiky. Balzám atopikderm obsahuje bio bambucké máslo a rostlinné oleje – bio pupálkový, bio brutnákový, esenciální oleje a vzácné vosky. Balzám kůži dokonale promašťuje, zvláčňuje a pomáhá udržovat její zdravý vhled. Vhodné na tělo i obličej. Čistý přírodní bioprodukt. Rozhodli jsme se, že mu dáme šanci v boji se suchou pokožkou.

Když balíček dorazil, byla jsem velmi zvědavá a hned večer po sprše jsem kelímek otevřelo a vyzkoušel na mé věčně suché místo na nártu na které mi nezabralo vůbec nic. Ani zmínění kortikoidy. V tomto byl opravdu zázrak. Hned do rána tento suchý flek zmizel a do teď už není tak suché jako nikdy bývalo. Za což jsem velmi ráda.

Zkusila jsem tedy si s ním namazat obličej. Na pleti byl velmi příjemný, absolutně nepálil, nestahoval ani neštípal. Naopak pokožku krásně zvláčnil a promastil. Po pár hodinách se pořádně vsákl do pokožky a ta zůstala hydratovaná, suché šupinky tam však stále byly. Ještě aby ne, po prvním použití se to dalo očekávat. Následovalo několik týdnů pečlivého promazávání s tímto voňavým balzámem a výsledky na mém obličeji znát maličko byly. Ale abych řekla pravdu, léčba atopického ekzému je velmi, ale velmi náročná a téměř nic na nic nezabírá. Nicméně to, že z nějaké části pomohl mě, bohužel příteli absolutně nepomohl. Místa zůstala stále velmi suchá. Každopádně na boj se suchýma rukama, převážně v zimě to byl hotový poklad na který nedám dopustit. Každou zimu bojuji s vysušenýma rukama, mažu je různými hutnými krémy, ale ruce vypadají jako sušenky, po tomto balzámku jsou viditelně lepší.

Nám se osvědčil alespoň v tom, že ho střídáme s různými kosmetickými produkty pro léčbu suchých míst a a snažíme se ji alespoň zvláčňovat a vyživovat.

Jsem ale ráda, že jsem vyzkoušela něco nového a že alespoň na ta suchá místa na rukou z velké části pomáhá a zmírňuje nepříjemné svědění. Proto jestli trpíte na suchou a popraskanou pokožku, například na loktech nebo chodidlech, mohu doporučit. Pokud jste atopici, určitě víte, že ne všem jen tak něco pomůže, důležité je dbát o pokožku a samozřejmě i tělo zevnitř.

 

8 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *