krémy a tělová mléka

SALOOS BIO TROPICKÁ KOKOSOVÁ PÉČE

Myslím si, že bez kokosového oleje si život neumí představit nespočet domácností, nejen pro jeho skvělé využití v kosmetice, ale také při přípravě zdravých jídel. Já sice s kokosovým olejem v kuchyni nepracuji, ale za to v kosmetice s ní zkušenost už mám, konkrétně  s pomerančovou verzí od české přírodní kosmetiky Saloos. Dnes se ale podíváme na jeho sourozence v podobě kokosového oleje s tropickou parfemací.

Určitě  nemusím vypisovat všechny pozitivní vlastnosti kokosového oleje. Stoprocentně jste o nich slyšeli či četli alespoň deset krát a předpokládám, že ho stejně skoro všichni doma máte. Kokosový olej je pouze k vnějšímu užití, z důvodů obsahu parfémů. Není tedy ke konzumaci. S olejem se mažu  každý večer než jdu spát na nohy, chodidla a ruce, které mám v chladných jarních dnech suché jako sušenky.

Snažím se vyhnout mastícím zónám – tedy obličeji, zádům a dekoltu z důvodu jeho vyšší komedogennosti. Zvýšenou komedogennost mi potvrdili i některé mé čtenářky a já samotná, když jsem si jednou namazala také dekolt a T-zónu v obličeji. Teď ale k samotnému oleji.

Hned na první pohled jsem si všimla pěkného obalu v plastovém provedení. Kelímek je šroubovací, pokud je olej v tuhém stavu, kelímek velmi dobře těsní. Ovšem pokud je olej tekutý, musíte dát pozor na to, aby se olejíček nevylil. Objem je 100 ml, což je více než dost. V chladných dnech je konzistence kokosového oleje tužší a při kontaktu s pokožkou ihned taje. V  letních měsících je to klasický rozpuštěný olej, který je nejlépe uchovatelný v lednici.

Vůně je opravdu nádherná. Připomíná mi pláž, sluníčko a teplo. Prostě letní idylka. Na pokožce ji cítím i ráno po probuzení. Pokožka je ráno vyživená a navíc i voňavá.

Olej používám jen na má suchá místa na těle, zejména na suché ruce a nohy. Velmi dobře je hydratuje. Podle mě ideální pomocník pro ty, co trpí suchou kůží nebo pro všechny v zimním období, kdy máme popraskané ruce i nohy. Dá se použít i na holení, kdy se troška rozetře na vlhkou pokožku, tento krok jsem prozatím nezkoušela, jelikož mám doma spoustu gelů a pěn na holení, ale někdy to mám v plánu vyzkoušet. V neposlední řadě se s ním dá udělat zábal na regeneraci vlasů nebo použít místo kondicionéru. Já tento krok nedělám, jelikož mé vlasy by to příliš neocenily. Olej si moc ráda někdy dopřeji také do koupele, kdy si trošku přidám do horké vody s pěnou. Po koupeli je má pleť hladká a vyživená, díky oleji, který se ihned ve vodě roztopí.

Tuhle kokosovou péči seženete různě na internetu nebo v obchodech s přírodní kosmetikou do dvou set korun.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *