bydlím u svých koček

PÁR INFORMACÍ O MÝCH KOČIČÍCH DĚTECH ANGEE A TIMMÍK

Kočkomilové mi určitě dají za pravdu, že mít doma kočku, je jako byste měli své dítě. Já tak tedy mé dvě chlupaté kuličky považuji. Já si je k sobě vzala s tím, že se o něj po celých jejich kočičí život vzorně postarám, budu jim poskytovat teplo domova, vždy náruč plnou lásky, plnou misku, čerstvou pitnou vodu, veterinární péči, očkování a odčervování a také svou lásku. Tento článek bude věnován pouze mým chlupáčkům, kterými jsou téměř dvou roční kocourek Timmík a dvouletá kočička Angelinka, kteří s námi žijí od malička.

Hned na úvod řeknu jen to, že kočky nejsou papírové, jsou to Evropské kočky domácí, kteří se narodili obyčejným kočkám chovaných v bytě. K Angelince jsem se dostala v březnu roku 2016, kdy jsme se dívali na inzeráty, které kočičky bychom poskytli domov. Ozvali jsme se jedné paní, která včas nenechala kastrovat svou kočku a ta se jí mezitím nakryla s velmi chlupatým a mohutným kocourem. Jeli jsme si pro ni a vzali jsme si ji domů společně s jejím bráškou, kterého jsme pojmenovali Charlie.

Ten nám bohužel při těžké operaci loketního kloubu zemřel. Charliečku, pořád tě milujeme a nikdy na tebe nezapomeneme. Jelikož Angelinka brášku stále hledala, rozhodli jsme se, že jí pořídíme kočičího kamaráda. Tak jsme tedy zachránili opět koťátko, které by jinak nemělo kam jít. To koťátko je náš Timmoušek, který se hned po třech dnech velmi skamarádil s naší slečnou. Od té doby jsou nerozlučná dvojka, která společně jí, pije, mazlí se, hrají si spolu a samozřejmě také společně spí. A my z nich každý den máme obrovskou radost a jsme rádi, že můžeme být jejich rodiče a dávat jim pouze to nejlepší.

PÁR VĚT O ANGELINCE

Angelinka se narodila ve vesničce Žulova 13. ledna 2016. Je to dlouhosrstá kočka s velmi hedvábným kožíškem. Má velmi huňatý ocas a kalhotky. Ke jménu se dostala tak, že už v přepravce při cestě domů se tvářila jako maličký andílek. Říkáme ji Angelinko, Angee, Angísku nebo Any. Naše holčička má hrozně, ale opravdu hrozně ráda mazlení, dokáže se mazlit dlouho, ale musí ona sama chtít. Nemá ráda cizí lidi. To se radši schová pod postel nebo na škrabadlo a nevylézá. K některým se ale pomazlit jde. Každý den se ve stejnou hodinu, kdy přicházíme domů z práce dívá z okna a když nás vidí, tak mňoukne. Když bychom přišli o pět minut dřív nebo později, tak v okně není. Doma nás vítá tak, že leží na zádech a čeká, než k ní příjdeme, pozdravíme se, to ona opět mňoukne a podrbeme ji na bříšku. Poté s námi spokojeně jde tam, kam my a vyžaduje kontakt.

Její oblíbenou hračkou je myška. Tu dokáže desítky minut honit po celém naše bytě a má ráda aportování. Hra s myškou končí, když si ji schová pod sedačkou a nemůže ji dostat. Má oblíbené myšky tři. Ty už všechny jsou zralé na vyhození, ale ona ty samé, jen nové odmítá. Nebo také vábnička s peříčky, tu dokáže lovit několik minut.

Angee je někdy až moc komunikativní. Ráda na sebe upoutává pozornost ve dne, tím, že když se ji nevěnujeme, tak skočí na parapet a packou šťouchá do žaluzií a u toho poměrně hlasitě kňourá. Tohle občas dělá i v noci, než já nebo přítel vstaneme, nevezmeme si ji do postele, kde ji mazlíme a ona spokojeně usne. Také se mnou každý den spí u nohou. Hlídá si nás jako pes. Když odejdu z místností a ona spí, je schopná se okamžitě zvednout a jít za mnou. Angee nějak nemá v oblibě česání, ale za to ji nevadí občasné čištění uší. Miluje, když před přítelem válí sudy nebo dělá o zeď přemety. Je to naše gymnastka a nedali bychom na ni dopustit.

PÁR VĚT O TIMMÍKOVI

Timmík se narodil v Opavě 12. května 2016. Je to krátkosrstý kocour. Jméno jsem vybrala náhodně, když mi v hlavě zněla písnička „Timmy, náš Timmy..“. Timmoušek je velmi, ale opravdu velmi komunikativní a milující kocour. Hned při převozu domů se v přepravce rozvrněl a chtěl se ke mě tulit. Od prvního dne se mnou spal v posteli a stále se chtěl nosit na rukou a mazlit. To mu zůstalo do teď. Každý den se mnou chodí spát a po ulehnutí mu začíná rituál, lehne si mi k hlavě, začne vrnět a u toho má mléčný krůček. Maminka ho odstavila moc brzy.

Dokáže spát se mnou opravdu celou noc. Jeho nejoblíbenější hračka je laser, který dokáže lovit hodně dlouho a skákat za něj všude možně a také ježaté míčky. Je to něco jako skákací kulička. Rád loví mouchy, a velké komáry. Občas se i podělí a donese mi kousek. Má rád výšky, dokáže od země skočit na dvou metrovou skříň nebo otevřené dveře. K návštěvám a cizím lidem se rád jde podívat do tašky a otřít se o nohy. Miluje dobrůtky a slyší na „ňami, ňami, papání, cosma..“. Příjde na zavolání. To samé umí i Angee. Umí povel „hají“. Timmkovi nevadí voda, občas jde se mnou sprchy. Nevadí mu, když na něj cáká voda. Timmík i Any jsou vykastrovaní.

 

 

 

6 komentářů

 • Kristeen

  Ty jsou nádherní <3 Já mám jednu kočku doma a je to taky moje dítě. Nedokáži si už bez ní život představit. Je pro mě hrozně těžký, když někam jedu a nevidím ji. Nechápu lidi, kteří se po letech jen tak kočky zbaví. Naše oblíbená hračka je pytlík s kozlíkem 🙂

  • Deni

   No o tom zbavování mi povídej. Já bych takové lidi musela profackovat. Chudák to bezbranné zvíře, které je na člověku fixované a oni ho jentak opustí. U nás vítězí míčky a myšičky. A samozřejmě také hračky přestříkané sprejem s kozlíkem, to jsou jako v ráji. 🙂

  • Deni

   Také to znám, našla jsem kočičku a tu jsem darovala babičce. A je s ní neskutečný mazel, i když má občas útočnou náladu. Babička na ní ale nedá dopustit. Je to její miláček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *