KOČIČÍ MÁMA

BUDEME MÍT KOŤÁTKO!

Tři týdny zpátky jsem si s přítelem udělali výlet do krásné malé vesničky kousek od Olomouce, a jak už jste asi pochopili z názvu článku, je vám jasné proč zrovna tam. V červnu budeme mít koťátko! Malého Ragdoll kocourka jménem Oscar Ed. Byli jsme navštívit chovatelskou stanici, kde se dvěma kočičkám narodilo dohromady devět koťátek, mezi nimiž byl náš vysněný kocourek. Zbaverním seal lynx bicolor.

Jmenuje se Oscar Ed a je to Ragdoll, hadrová panenka!

Už od prvního měsíce, kdy jsme se nastěhovali do bytu s přítelem jsem si přála mít doma kočičku. Přítel byl ze začátku proti, protože nikdy žádné zvíře doma neměl a nějak ho ani nechtěl. Až jednoho dne mi napsal zprávu, že si pořídíme malé Ragdoll kotě, jenže v tu dobu nikde zrovna koťátka nebyla a my se rozhodli dát domov nějakému, které potřebovali milující domov. Tak jsme si pořídili Angee a Timmíka. Jenže já věděla, že u dvou nezůstaneme a jednou si malého vysněného Ragdolla pořídíme. Sice z počátku jsme říkali, že si jej pořídíme až budu jednou na mateřské dovolené, ale proč si ho nepořídit ještě před nástupem na mateřskou, že.  A tak se stalo, v lednu 2018 jsme si řekli, že si letos pořídíme koťátko. Kontaktovali jsme několik chovatelských stanic, kde čekali koťátka a u některých byla už hodně dlouho dopředu rezervována, měla jsem hned několik stanic, ke kterým jsem se měla jet podívat na návštěvu. Nakonec jsme se rozhodli pro chovatelskou stanici z Olomouckého kraje, kde mají nádherná koťátka a chovatelka je velmi zkušená, veselá a optimisticky naladěná paní. Krásně se mi s ní od začátku povídalo a nakonec nám Oscárka svěřila do péče. Jejich kočičky se u ní mají jako v bavlnce, mají několik voliér plné škrabadel a hraček a jsou obklopeny láskou a kvalitní péči. Návštěva se nám moc líbila, všechna koťátka byla hrozně roztomilá a hravá a už se těším, až se tam zase stavíme na návštěvu a odvezeme si Oscárka k nám domů, kde ho budou čekat holčičkou s chlapečkem společně s milujícími rodiči a bytem zařízeným pro tolik kočičích ratolestí.

Zbývá nám měsíc a pár dnů, než nás doma bude o jednoho více, už aby to bylo, neboť se na něj hrozně těším!! Vzhledem k tomu, že doma máme kočky, tak doma máme vše potřebné, ale přeci jen, Ragdoll je velká, mohutná kočka, tak jsme museli přikoupit o bytelné škrabadla navíc. Ale i tak už se připravujeme na to, že nás bude o jednoho více, nakupujeme vše pro koťátka, jako jsou granule a konzervy, toaletu pro kočky a také nějaké hračky, aby měl Oscárek něco vlastního a ne vše od Angee a Timmíka. Zkrátka aby se měl jako v bavlnce.

Výbava a škrábadlo

Minulý víkend jsem si konečně vybrala vhodné škrábadlo pro velké a těžké kočky. A o pár dní na to mi ho dovezli. Výběr mi dal zabrat opravdu dlouho. Radila jsem se s chovateli, byla jsem se dívat do různých prodejen, četla jsem několik desítek recenzí, co kupovat, co naopak nekupovat. Po tom, co se nám jedno škrábadlo zlomilo v polovině, jsem chtěla něco robustnějšího, většího, bezpečného a také aby se nám to hodilo do interiéru. A samozřejmě chtěla jsem kvalitu a ne pouze kvantitu. Spousta chovatelů radí, jak by správné škrabadlo mělo vypadat a podle čeho vybírat. Já vybírala podle tloušťky kmenů a samozřejmě aby mělo masivní základnu a udrželo opravdu těžká plemena. Měla jsem vyhlédnuté ještě jedno, o něco větší, ale to naskladní až v srpnu, což se nám nechtělo čekat. Protože není jistota, zda opravdu bude či nikoliv. Škrábadla jsem vybrala nakonec dvě.

Zbytek hraček, jídlo a další věci objednám koncem měsíce, kdy budu objednávat kočkám stelivo, pamlsky, konzervy, granule do zásoby a samozřejmě nějaké nové hračky. Protože těch není nikdy dost a hodně často se ztrácejí nebo zničí. No a samozřejmě také vše v kotěcí verzi. Přeci jen je ještě čas a já chtěla mít doma alespoň to škrábadlo, chtěla jsem to také z důvodu, že náš chlapeček bude mít za pár dní dva roky a budeme slavit kočičí narozeniny! Bude to také součástí dárečků pro něj. Neboť u nás se slaví i kočičí narozeniny. Řeknu vám, že čekat 14 týdnů, než si pro miláčka pojedu a u toho ještě pracovat je i tak dlouhá doba a těším se na něj, jako dítě na Ježíška.Naštěstí si čekáním krátím mazlení se Angelinkou a Timmouškem, hledáním výbavičky pro koťátko a hledáním nových hraček po chovatelských potřebách.

Už se nemůžu dočkat, až si s námi bude hrát a moc se na něj těším!

 

Máte doma nějakého mazlíčka? Určitě se od června se můžete těšit na fotky našich koček a informací, jaké je to žít s Ragdollem. Nějaké nakupovací články o potřebách pro kočky a také na nějaké recenze.

 

 

 

 

 

2 komentáře

  • Dája

    Já jsem spíše „psí“ člověk, ale tyhle koťátka jsou tak rozkošná! ♥ Já mám 3 pejsky, no oni to už pejsci nejsou, jsou to obři 😀 mám dva německé ovčáky a jednoho francouzského. A úplně chápu tvé nadšení! Já se vždy ze školy/práce na ně moc těším ♥

    • Deni

      To já se také netěším na nic jiného, než na to, jak dojdu domů, že mě přivítá holčička s chlapečkem už u okna. 🙂 Německé ovčáky měla babička, když jsem byla malá. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *