hydratační péče

SALOOS BIO MALINOVÝ OLEJ

Ačkoliv jsem vám nedávno představila novinku v péči o pokožku těla, mám pro vás další novinku v podobě bio malinového oleje, který Saloos zařadil do  svého širokého sortimentu přírodní kosmetiky. Najdete ho mezi zdraví prospěšnými rostlinnými oleji lisovaných za studena. Určitě každý z nás zná maliník. Keř rostoucí na většině zahradách, či sadech, který nám dává šťavnaté červené a někdy i žluté plody, maliny. Ty mají velmi široké využití. Dají se zkonzumovat samozřejmě na chuť při samotném sběru plodů, to si pamatuji s dětství u babičky na zahrádce, ale také se dávají do skvělých ovocných buchet, dezertů, omáček nebo jiných pokrmů. Jsou totiž nejen velmi chutné, ale také zdravé. Maliny jsou bohaté na obsah vitamínů B7, C a K. Obsahují hořčík, který mnohým lidem chybí, fosfor, vápník, draslík a měď. Aby toho nebylo málo, tak také jsou zdrojem vlákniny.

Jenže semínka maliníku se po vylisování mění v kosmetického pomocníka pro péči o tělo. Chcete vědět, jak pomáhá konkrétně? Ráda vám to prozradím. Já to totiž donedávna také nevěděla. Malinový olej se vyznačuje silnými hydratačními účinky. Rychle se vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Po nanesení na pokožce vytváří určitou lipidovou bariéru, díky ní dokáže pokožku efektivně a dlouhodobě hydratovat. Což mnoho olejů nedokáže. Po rozetření zanechá pokožku hebkou, rozzářenou a pružnou.

Díky svým regeneračním schopnostem vám pomůže s vráskami či s jizvami, kterými trpí poměrně velká část populace. Ani já nejsem vyjímkou. Obsahuje vitamín E, který se stará o ochranu buněk a zpomalení procesu stárnutí pokožky. Tedy ideální dárek pro vaše maminky, tety nebo babičky. Ale nejen pro ty, využijí ho samozřejmě i ti, které trápí suchá, začervenalá, ekzematická či jinak problematická pleť. My ho doma používáme na suchou a ekzematickou pleť.

Malinový olej si má umět s těmito problémy hravě poradit. Vyniká také protizánětlivými a antioxidačními účinky. Výrazné regenerační schopnosti pečují o pokožku před, během i po slunění. Což se hodí právě teď, kdy začíná sluníčko pořádně pálit a opalovat. Nepoužívejte ho však jako ochranu při slunění. Ačkoliv to na internetových diskuzích píší, není to nijak vědecky prokázáno. Nevěřila bych tedy tomu, neboť olej nemá žádný chemický ani mechanický filtr, který by dokázal pokožku chránit před škodlivými slunečními paprsky, jako to mají krémy a oleje určeny pro opalování.

 

Nám se doma velmi osvědčil. Můj přítel si ho oblíbil ihned poté, co jsem mu ho ukázala a on si přečetl etiketu, kterou má zezadu na sobě a od té doby ho má postavený na svém nočním stolku. Používá ho opravdu každé ráno i večer na atopický ekzém a velmi mu vyhovuje. Místa nemá tak zarudlá a suchá. Naopak je má hydratované. Navíc ho olej nijak nedráždí ani nepálí, tak jako to dělají některé krémy určené pro atopiky. Já ho také používám na začervenalá a suchá místa v obličeji a musím říct, že je to o hodně lepší. Také si ho občas nanáším na své suché ruce. Jsou poté hebké a hydratované. V létě ho budu používat především po vycházce nebo slunění.

Jen jestli čekáte, že voní po malinách, tak vás bohužel zklamu. Nevoní. Ale jak já vždy říkám, ne vše co nevoní, není účinné. Pokud trpíte suchou pokožku, jizvami, vráskami nebo ekzémy, určitě malinový olej vyzkoušejte. Dá se sehnat na e-shopech s přírodní kosmetikou za dobrou cenu. Už po pár dnech uvidíte, že se pleť zlepšuje.

 

3 komentáře

  • Pavla Kopuletá

    Já mám momentálně malinový olej od Renovality a ten voní po malinách hodně jemně, také až nevýrazně. Určitě je to skvělý kousek na léto, protože částečně absorbuje záření. Klasický opalovák sice nenahradí, ale někde jsem četla, že nahrazuje OF 30, tak tedy nevím, jak je to doopravdy 🙂 určitě to ale je skvělý kousek a stojí za to ho mít doma 🙂 věřím, že i od Saloosu bude skvělý.

    • Deni

      To sice ano, ale určitě bych nespoléhala pouze na něj jako ochranu před sluníčkem. Přímo i výrobce to uvádí, i přesto, že různě na internetu se o tom píše. Nicméně i na tu vůni tohodle se dá zvyknout. Připomíná mi malinové listy. Je fakt, že kdyby voněl po malinách, tak by to byla bomba, neboť maliny miluju. 🙂 Určitě vyzkoušej. Doporučuju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *