bydlím u svých koček

OSCÁRKU, VÍTEJ DOMA!

Ti z vás, co mě sledují pravidelně nebo minimálně alespoň dva měsíce s největší pravděpodobností četli, že se naše rodina v červnu rozroste o jednoho člena navíc. Pokud ne, mám na mysli tento článek ve kterém jste se mohli dozvědět, že jsme si zarezervovali naše vysněné koťátko. A už nebudeme jen čtyři, ale bude nás doma celkem pět. Ráda bych vám představila našeho malého kocourka, kterého jsme si v sobotu dovezli domů a napsala o něm pár krátkých vět. Jeho postřehy z cesty a samozřejmě předchozího i našeho domova.

Jak jste z názvu určitě pochopili, máme doma malé kotě plemene Ragdoll. Jelikož nepodporuji množírny, kotě máme s průkazem původu (kotě s PP) od registrované chovatelské stanice koček plemene Ragdoll Bandini, CZ. Zprvu jsme nevěděli, jestli k Angee a Timmíkovi přivést kočičku nebo kocourka, ale z důvodu, že k felinoterapiím se více hodí kocourci, jsme se rozhodli právě pro chlapečka. Ještě než se nám Oscárek narodil, jsme psali paní chovatelce, že bychom chtěli zbarvení seal/blue bicolor nebo mitted. Pro ty, co se nevyznají, strejček google vám určitě poradí. Mému příteli se ale hrozně zamlouval právě bicolor a proto, když se Oscy narodil a my si mohli vybrat barvičku, výběr byl jasný. Rozhodli jsme se pro zbarvení seal lynx bicolor. Jak plynuli týdny, my se na Oscárka těšili víc a víc, nakupovali jsme výbavičku pro koťátko, vybírala stabilní a masivní škrabadla pro velké a těžké kočky a nemohli se dočkat, až si pro to štěstí přijedeme.

V sobotu 9. června nastal den D a my jeli z Ostravy směrem na Olomouc do jedné nádherné vesnice, kde se chovatelská stanice nacházela, vyzvednout si našeho chlapečka. Cesta tam byla poměrně náročná, neboť po cestě byli různé uzávěrky, ale nakonec za hodinu a půl jsme dorazili do cíle, kde nás už vyhlížela paní chovatelka. Která nás ihned přivítala a zavedla do venkovní voliéry, kde zrovna byli koťátka. Koťátka za tu dobu opravdu vyrostla, byla nádherně chlupatá a hrozně umazlená. Oscárek se s námi ihned začal mazlit, předl po celou dobu, co jsme tam byli a pomalu, ale jistě se loučil se svou stávající rodinou a sourozenci, až mi ho bylo líto a kdybych mohla, vzala bych si k němu ještě někoho, aby nebyl sám.

Z voliéry jsme se přesunuli k administrativě, podepsat kupní smlouvy a předat PP a vše okolo prodeje. Od paní chovatelky jsme dostali opravdu nádhernou výbavičku do prvních dnů v novém domově a po nějaké době nezbývalo nic jiného, než se rozloučit. A vyrazit směr Ostrava, tentokrát už s koťátkem v přepravce k nám, domů.

Oscárek cestu zvládl bravůrně, prvních pár metrů si promňoukal a potom spokojeně předl a zbytek celé cesty prospal. Což jsme byli všichni překvapeni, neboť Angee s Timmíkem po cestě mňoukali téměř celou cestu. Když jsme přišli domů, začali jsme se seznamovat přes přepravní box. Kočky si ho ihned začali všímat. O tom, jak seznámit novou kočku s ostatními bych si chtěla nechat jako článek pro příště, neboť určitě mám několik postřehů, jak se na to připravit, co to obnáší a jak to všem kočkám i nám ulehčit. Myslím, že k tomu mám co říct.

Nicméně kočky už jsou společně v jedné místnosti i na balkoně. Občas ještě na sebe zasyčí, ale to je naprosto normální a během pár dnů se to urovná. Naše kočky s námi od soboty normálně komunikovali i spali v posteli, jak byli zvyklé. Nic se pro ně nezměnilo, kromě toho, že už nejsou dva, ale tři..  A Oscárek? To je snad ten nejvíc uvrněný kocourek, jakého my, chovatelka i veterináři znají. Říkali, že tak uvrněný vrh ještě neviděli. Já jsem za něj moc ráda. Je to velmi zvídavé koťátko, které rádo prozkoumává a které si strašně rádo hraje. Má rádo cizí lidi. Je velmi přátelský, nekonfliktní a také velmi komunikativní kotě. Jako každé kotě, tak i on hodně papá a spí. Náš byt se proměnil v hračkářství, neboť miluje veškeré hračky, které doma máme – a že jich je! A hlavně, my milujeme jeho. I když jsme spolu zatím krátce, ale musím říct, že Oscárek nám i našim kočkám zpestřil život.

Určitě po nějaké době vám přinesu srovnání, jaký je život s evropskou domácí kočkou a Ragdollem, rozdíly mezi těmito kočkami, abyste věděli, že opravdu ne každá kočka je stejná. Napíšu vám článek o tom, jak seznámit kočku s ostatními členy a hlavně novinky z naší kočičí rodiny.

5 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *