Nezařazené

SLUNEČNÍ PAPRSKY, CHLOR A SŮL ANEB LETNÍ VLASOVÝ NEPŘÍTEL

Nejen pokožka, ale také vlasy potřebují v letních měsících ochranu. Jak si je spolehlivě chránit před sluncem, chlorovanou vodou a mořskou solí na dovolené nebo doma na zahradě u bazénu? Když si opalovací krém natřeme na pokožku, cítíme nějakou ochrannou vrstvu proti sluníčku. Jenže zapomínáme na to hlavní! Ptáte se na co? No přece na naše vlasy. Často investujeme spoustu peněz do kvalitních šamponů a kondicionérů, masek, a různých jiných kosmetických přípravků a přitom zapomínáme na to, jak si v létě chránit vlasy proti slunci, chlóru a sluníčku. Sice je pravda, že se vlasy díky sluníčku nespálí tak jako naše pokožka na těle, ale  může je velmi poškodit. A nejen sluneční paprsky, ale také mořská sůl a chlór, kterého je všude u vody přebytek. Poznáte, že máte poškozené vlasy právě sluncem nebo chlórem? Naše barva na vlasech je vybledlá a vlasy jsou na omak nepříjemně suché, bez lesku nebo se dokonce začnou třepit a lámat. Dá se tomu všemu ale jednoduše předcházet.

UV ochrana vlasů

Tak jako je spoustu kosmetických přípravků na tělové a pleťové použití s UV ochranou, je tak i u vlasové kosmetiky. Můžete si vybrat například mlhu na vlasy nebo přímo opalovací olej na tělo i vlasy. Pokud máte barvené vlasy, dívejte se na štítky produktů, zda jsou vhodné i pro barvené vlasy. Máte je doma? Pak už jen několikrát denně nanášejte na vlasy. I když je slunce zrovna pod mrakem. Na mytí vlasů doporučuji používat také šampon a kondicionér, který rovněž obsahuje UV faktor. Pokud máte suché vlasy nebo normální, používejte spíše olejové přípravky. Vlasy  totiž v létě vždy bývají spíše suché než mastné.

Nezapomínejme ani na pěšinku! Pamatuji si, že když jsem byla u moře, trošku jsem si ji spálila. Co vám budu povídat, bolelo to jako čert.

 

 

Před vstupem do vody si namočte vlasy čistou vodou

Možná už jste někdy slyšeli, že je dobré si vlasy namočit vodou ještě předtím než vkročíte do vody. Ty poté nenasáknout tolik chloru nebo slané vody. Nezapomeňte si vždy po koupání v moři nebo bazénu vlasy pořádně umýt šamponem. Abyste případný chlor a sůl pořádně vymyly. Poté dodejte vlasům pořádnou vitamínovou bombu v podobně výživné masky nebo kondicionéru. Pokud nemáte možnost si vlasy umýt, opláchněte si je alespoň čistou vodou. Pokud můžete, nechte vlasy přirozeně vždy volně uschnout. Pokud si je přeci jen musíte vyfénovat, nastavte si teplotu na tu minimální.

Pokrývky hlavy

Jako děti nás rodiče neustále nutili, abychom nosili různé pokrývky hlavy, pamatuji si, že jsem je jako malá nesnášela. Měla jsem pocit, že mi žádný klobouk ani kšiltovka neslušela. Naštěstí dnes je toho na trhu obrovská spousta a vybere si úplně každý.

Pitný režim

Ani kosmetika, ani pokrývka nenahradí dostatečný pitný režim, který bychom měli dodržovat nejen v letních měsících, kdy jsou parna, ale přes celý rok. Pro krásné a zdravé vlasy je důležité dodržovat pitný režim, obzvláště v létě, kdy se tělo dehydratuje. Suché vlasy mohou být následkem nedostatečného pitného režimu. Pokud vám nechutná klasická kohoutková voda, pijte čaje, ovocné džusy, domácí limonády z čerstvého ovoce nebo kohoutkovou vodu s mátou a limetkou či citronem.

Konečky

Myslím, že o pravidelném zastřihávání konečků by se mělo mluvit stále. Vlasy jsou jako nehty, když jsou roztřepené, nepomůže nic jiného než nůžky. V létě je třeba konečky zastřihávat. Nemá smysl si nechávat roztřepené konečky vlasů. Nejen, že to vlasy zbytečně vysiluje a působí nezdravě, ale hlavně vám tak nikdy nenarostou vaše vysněné dlouhé zdravé vlasy, neboť se konečky začnou ulamovat. Proto se nejlépe hned po dovolené nechte objednat do salonu, kde se vám o vlasy postarají a dodají vám nový sestřih i novou barvu.

 

Užijte si krásné letní dny s krásnými, zdravými vlasy na odpočinkové dovolené!

 

4 komentáře

  • Kate

    Máš docela dobré rady. 🙂 Nicméně ty konečky… já si je málo kdy zastříhávám, když si zastřihnu konečky vlasy si naopak zkrátím a rostou mi pomaleji, vždy mi více vyrostou, když je nechám být. 🙂

    Somethingbykate

    • Deni

      Pokud se ti konečky nelámou, tak ti určitě rostou rychle. Nicméně i tak je třeba, aby konečky se pravidelně stříhali. Aspoň jednou za ten rok, když ne častěji, stačí opravdu necelý centimetr. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *