Nezařazené

BIO CHIA OLEJ

Přírodní kosmetika Saloos mě poslední dobou čím dál více překvapuje svými novými oleji. Nedávno přišel na trh s novinkou Bio Chia olej, který je lisovaný ze semínek šalvěje hispánské, má vynikající hydratační účinky, dodává pleti výživu a dokáže regulovat její mastnotu. Navíc je vhodný pro všechny typy pokožky a obzvlášť na suchou pleť, která je náchylná k začervenání. To mě bohužel už nějaký ten rok trápí a nepomáhá na to absolutně nic.

Tento olej je získáván ze semínek šalvěje hispánské, pokud vám název této rostlinky nic neříká, jedná se o takzvaná chia semínka, které patří mezi top potraviny ve zdravé výživě. Vyrábí se lisováním za studena, díky čemu si olej zachovává vysoký obsah účinných látek. V neposlední řadě obsahuje také optimální poměr omega-3 a 6 esenciálních mastných kyselin a vitamíny. Pokožce a pleti dodává hydrataci i výživu, a pomáhá regulovat její mastnotu, což ocení především lidé s mastnou pletí. Já však na sobě nemám odzkoušeno, neboť mám pleť suchou až smíšenou. Nicméně na své si příjdou hlavně lidé, kteří mají suchou pokožku náchylnou na začervenání.

Mě v posledním roce se hodně zhoršila pleť, mám suchá začervenalá místa a nepomáhá mi na to absolutně nic, tedy kromě chemie, kterou ale nechci do sebe nějak dostávat. Každopádně na mou pleť tento olej nebyl, místa byla stále červená, ale nebyla tak suchá. Což je fajn. A na suchou pleť to rozhodně pomohlo, stejně tak na suchá místa na pokožce. Já tento olej používala také na ruce a na suchá místa na loktech či nohou. Olej navíc zabraňuje dehydrataci, působí proti vzniku vrásek i jizev, zvyšuje pružnost pokožky a dodává jí jemnost a zdravý vzhled. Co se týče vzniku vrásek to říct nemohu, já totiž jakožto mladý člověk žádné vrásky díky bohu nemám – ťuk ťuk na dřevěný stůl. Takže to nemůžu posuzovat. Ale věřím, že na internetu s dočtete nějaké recenze od starších žen, které vrásky mají.

Po používání vidím na své pokožce značný rozdíl. Je hydratovaná, a pružná. Navíc hned po vstřebání oleje mám pokožku vláčnou a jemnou. Já olej využívám od hlavy až k patě, a to doslova. Dá se využít nejen ke každodenní péči o pleť i pokožku celého těla. Co jsem nezkoušela, ale nejspíše udělám je to, že si přidám pár kapek do koupele nebo do masky na vlasy. Měl by být výborným pomocníkem také na suché a lámavé vlasy, což teď v létě je docela časté téma u všech z nás. Produkt se dá sehnat například v lékárně zhruba za 120 korun. A lahvička vydrží opravdu hodně dlouho.

 

 

 

 

 

 

 

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *