lifestyle

JAK NEJLÉPE NASTARTOVAT NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Třetího září. Datum, na které se někdo nesmírně těší a někdo ho má znechucené už dnes a nemůže ho ani slyšet. Každý to má jinak. Někdo cítí nadšení do školy, vyprávění o prázdninových zážitcích, nové předměty, nové tváře, nepopsané sešity a spoustu nových věc zakoupené v papírnictví. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na září jsem se většinou těšila a už v červenci jsem měla nakoupené nové psací potřeby na celý školní rok. A ačkoliv já už rok do školy nechodím, mám pro tebe pár tipů na to, jak se v tomhle začátku roku zařídit tak, aby ti nadšení ze třetího září vydrželo co nejdéle!

1. Pořiď si hezké školní pomůcky. Nemusíš celý svůj obsah peněženky nechat v papírnictví za předražené barevné sešity. Stačí, když se podíváš na různé DIY, nakoupíš barevné čtvrtky, nějaké samolepky, flitry a svou fantazii převedeš na vytvoření svého vlastního sešitu. Budeš originální. Nikdo jiný ten stejný mít totiž nebude. Věř mi, není nic lepšího, než mít nějaké pěkné sešity nebo desky.

2. Pořiď si nový diář a zapisuj si všechny důležité poznámky. Vytiskni si rozvrh hodin a nalep si ho do diáře, na nástěnku doma, pokud ve škole máte skříňku, tak i tam a určitě si ho dej i do telefonu. Usnadní ti to v začátcích spoustu práce. Nauč se každý den si psát do diáře různé úkoly, písemky, referáty, seminární práce. A zvykni si každé odpoledne nebo večer zkontrolovat, co důležitého tě čeká další den. Aby se náhodou nestalo, že na něco nebudeš připravená.

3. Nauč se připravovat svou tašku už večer před spaním. Nejen, že si ráno může o něco déle pospat, ale nebudeš muset nějaké věci dohánět ráno před školou. Nestane se tak, že něco na další den zapomeneš. Není nad klidné ráno.
4. Připrav si zdravou svačinu a pití. Na každý den v týdnu si klidně den předem nachystej svačinu a lahev s vodou. Ať už to bude nějaké ovoce, zelenina nebo nějaká bageta. Nemusíš si každý den kupovat něco nezdravého v kantýně.
5. Vyraz do školy o jeden spoj dříve. Určitě každému alespoň jednou ujel vlak nebo autobus. A nejen, že mě nikdy nebavilo chodit do hodiny se zpožděním a u vrátnice se pokaždé na něco omlouvat. Vyrážela jsem do školy o jeden autobus dříve. Občas se stát může, že se na tratích něco stane nebo kvůli počasí bude zpoždění.
6. Nenech si ujet vlak. Není nic horšího, než to, že ti učivo uteče v samém začátku a poté se vše nabaluje na to předchozí a ty se pomalu, ale jistě utápíš. Zkus při hodinách dávat opravdu bedlivý pozor a dělej si poznámky. Stačí krátké, vystížné body, které ti třeba v matematice připomenou, jak ses dostala k výsledku. Nebo se neboj někoho zeptat, jestli ti to nemůže ještě jednou vysvětlit.
7. Využij svou školní skříňku. Tedy samozřejmě, pokud ji máš. My ji na škole naštěstí měli. Nechávala jsem si tam učebnice a některé sešity, které jsem zrovna nemusela tahat s sebou domů, nanosila jsem si tam nějaké žvýkačky a sladkosti, antiperspirant a toaletní vodu, několik balíčků kapesníčků, holčičí hygienické potřeby a papírnické potřeby, jako je kalkulačka, různé lepidla a pravítka. A v zimě hlavně suché a teplé ponožky.
8. Nestresuj se. Tohle je asi nejdůležitější bod. Týká se to především tebe, pokud právě začínáš na nové škole. Možná v začátcích se ti může zdát, že to nezvládáš, nestíháš nebo že máš v něčem velké mezery. Zkus se tomu postavit čelem a bez to jako výzvu. Nějak to dopadne.
Doufám, že ti nějaká rada pomůže. Přeji ti co nejpříjemnější školní rok!
 
 

2 komentáře

  • V3ronika♥

    Já jsem ráda, že už tohle řešit nemusím, ale za 7 let tohle budu řešit s dcerkou už se těším až ji budu objednávat z aliexpressu různé prupisky a takhle

    • Deni

      No to já taky, ale musím říct, že nové sešity, diáře, zvýrazňovače a zkrátka nakupování nových školních pomůcek mi chybí každoročně a těším se, až je budu nakupovat s dětmi, tak jako ty s tvou dcerou. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *