lifestyle

DIÁŘ 365 DOKONALÝCH DNÍ VAŠEHO ŽIVOTA

Každý rok přemýšlím o tom, jaký si pořídím diář, aby se mi do něj s radostí zaznamenávalo různé plánované akce, články na blog, spolupráce, různé vyřizování a schůzky, či jiné pracovní i ty nepracovní poznámky. Při výběru diáře dbám na to, aby měl dostatek místa pro poznámky a byl praktický. Do dnes jsem volila diář, který začínal vždy od začátku ledna. Letos jsem ale udělala vyjímku a na příští rok chci mít diář kreativně mnou vytvořený. A jak, že můj nový diář na další rok vypadá? to se dozvíte v dnešním článku, kde vám ho dopodrobna popíšu a ukážu.

K tomu jsem si díky spolupráci s Megaknihy.cz vybrala skvělý Kreativ diář – 365 dokonalých dní, který seženete za necelé tři stovky, společně s pěti archy různých samolepek, které určitě nějak v průběhu roku využiji.

Diář se mi hned zalíbil svým vzhledem. Ačkoliv je na něm poměrně hodně nápisů, nijak mi to nevadí. Hned na první pohled na obálku jde vidět, co nás čeká při odendání gumičky a otevření desky. Nakladatelství si dalo také tu práci, že napsaly kolik má rok hodin, minut a nechybí ani vteřiny. Neuvěřitelná čísla, co? Hned v úvodu na nás čeká povídání o samotném diáři a také upozornění na to, že s tímto diářem se nemusí čekat až na prvního ledna, ale dá se začít kdykoliv. Já si však na prvního ráda počkám, neboť doma mám diář až do konce letošního roku. Tak mi příjde zbytečné ho používat už od teď. Ale doma se mi zatím v průběhu těch čtyř měsíců určitě neztratí. A už nyní si tam mohu zaznamenat návštěvy lékařů na další rok.

Přála jsem s diář, který bude mít zaznamenané také svátky. Sice je nemá u každého dne rozepsané, ale to nevadí. Stačí mi i taková dvojstránka s celým rokem, který je přehledně po měsíci napsaný. Stačí si jen svátek zvýraznit zvýrazňovačem nebo zaškrtnout.

To hlavní je samostatný diář. Jedná se o týdenní kalendář, který je na dvojstránce. Každá stránka obsahuje okénka od pondělí do neděle, šipku pro různé poznámky, já si do něj napsala jednotlivé týdny roku a do kroužků datum. Dále každá stránka má volné místo pro Můj plán, kde si můžete zaznamenávat jakékoliv poznámky, případně akce, nákupní seznamy, či cokoliv jiného. Dále Čím si udělám radost, tomu říkám skvělá motivace na každý víkend! A v neposlední řadě také co musíte splnit doma, v práci, co nezapomenout koupit a nějaké to předsevzetí.

Já tato místa určitě ihned něčím zaplním, neboť mám každý den úkolů až nad hlavu. Navíc je tento diář skvělý také pro vaše děti nebo celou rodinu. Můžete jim tam rozepsat, co musí splnit nebo na co se mají připravit na další dny do školy. Pokud se vám nelíbí klasické diáře, které seženete v každém supermarketu nebo papírnictví a nevadí vám, že si ho budete muset jakkkoliv podle svých potřeb doupravit, určitě doporučuji. Je v něm poměrně dost místa na poznámky. I když je možné, že si budu muset pořídit diář ještě s hodinovým plánovačem, abych si jednotlivé dny mohla detailněji rozepsat, neboť v tomto zas tolik místa není, ale ještě tomu nechám volný průběh.

Já jsem člověk, který si rád plánuje a píše si každou schůzku, úkol i návštěvu lékaře, protože bych na to jinak ve shonu zapomněla a to by nebylo dobré. Mám ráda, když mám ve věcích pořádek a mám je na jednom místě a nemusím na ně celý den myslet a znervózňovat se tím, že jsem na něco možná zapomněla.

K diáři byly také přiloženy tyto samolepky. Bylo jich celkem pět. Já bych osobně uvítala i nějaké jiné, například s telefonem, narozeninovým dortem nebo například s lékařem či jiným upozorněním, ale to se dá snad kdekoliv jinde jako samolepka sehnat. A stejně mám v plánu si nějaké jiné samolepky pořídit, aby mě to zdobení a zaznamenávání si do diáře více bavilo. Myslím si, že jakákoliv nálepka člověku udělá radost a diář bude o to veselejší. A bude se do něj lépe zaznamenávat.

 

Já si do diáře už zapsala jednotlivé měsíce, data i rozdělené týdny. Zapsala jsem si také narozeniny a svátky a už jen čekat na prvního ledna, až začneme celý nový rok s čistým štítem a také s prázdným diářem, do kterého si budu moct zaznamenávat veškeré své poznámky, radosti a kdejaké jiné věci. Od toho totiž diáře jsou. Pro ty z vás, co se chystají do školy, určitě doporučuji, začít můžete hned od prvního září!

 

One Comment

  • Lucka

    Ten je moc hezký, já bych si takový diář sice neuměla pěkně upravovat a být v tom kreativní, mám jen klasiku obyčejný, ale strašně se mi to líbí. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *