Nezařazené

DOBROTY PRO NAŠE KOČIČÍ MILÁČKY A JAK PŘI NÁKUPECH UŠETŘIT

Po delší době tu pro Vás mám článek ze sekce „domácí mazlíčci“ o našich dvou kočkách a jednoho ragdoll kocourka, kterého jsem vám zhruba před dvěma měsíci představovala. Nejen, že si všichni tři rádi hrají, spí, ale oni také rádi jí a mlsají. Proto jsem se rozhodla, že Vám napíši, jaké jim kupujeme dobroty stále do kola, které jim skutečně chutnají a které neobsahují zbytečné cukry a soli, které kočky mít ve stravě nemají. S přítelem se řídíme heslem, že nekupujeme kvantitu, ale kvalitu. Proto při výběru krmiva pečlivě sledujeme složení a není nám jedno, co našim kočkám dáváme. Zásadně nekupujeme granule, ani konzervy ze supermarketů, ale kupujeme kvalitní, bezobilné produkty. Neboť kočky, jak si asi každý dovede představit, jsou masožravci a k životu potřebují maso, nikoliv obilí. To totiž obsahují různé Whiskas, Purina, Kitekat.. apod. Tyto značky rozhodně nepodporuji a nedoporučuji. Od té doby, co jsme si přivezli domů naše první koťátka se o tyto věci skutečně zajímáme. I když neříkám, že občas jim nějakou tu dobrotu s obilninou nebo troškou cukrem dám, ale pouze jednou za hodně dlouhou dobu. Ne pravidelně.

 

Začnu tím nejdůležitějším a to jsou masové konzervy. Jelikož doma máme jak dospělé kočky, tak i kotě. Kupujeme obojí. Nejvíce se nám osvědčila značka Annimonda Carny s různými příchutěmi. Naše kočky tyto konzervičky milují a dožadují se jich každý den. U nás máme po celý den v miskách a zásobnících granule a jednou denně podáváme konzervu nebo paštiku. Kromě carny kupujeme také Feringu. Je o něco drahší, ale našim kočkám velice chutná.

Nyní jsem koupili i konzervy Smilla, které našim docela jedou, ale ne tak moc, jakou carny a Schmusy Nature. Po tom se vždy u nás jen zaprášilo a po pár minutách byla miska s jídlem úplně prázdná. To rozhodně koupíme znovu, pro zpestření kočičího jídelníčku.

Další věc, kterou tu mám jsou kapsičky značky Miglior gatto UNICO a Schesir. Shesit má výborné složení a kočkám moc chutná. Nádherně voní a my tyto kapsičky volíme především, když někam jedeme. Jsou skladnější než konzervy a kočky je zbaští hned. Nám moc chutnají. A hlavně jsou plné masa.

Co jsme si dovezli od chovatelky, byly to tyto konzervičky Shesit, které kočkám velmi chutnali. Spapali to ihned a Oscárka krmila převážně těmito konzervičkami. I Angelinka s Timmíkem tuto konzervičku jedli bez problému. Angee moc nemá ráda změny, které se týkají jídla, ale s tímto problém neměla.

Velmi oblíbené jsou také tuňáky od Cosmy.  Cosma u nás vede především na sušené masíčka. Které naši kocouři milují. A kdyby mohli, byli by schopni naposezení sníst celou plnou plechovku těchto snacků. Nicméně i tyto konzervičky nebyly vyjímkou. A značku můžu jen doporučit.

Co máme už po několikáté je tato miska Fitmin menu meat mix, která obsahuje sto procent masa. Poprvé to naše kočky snědli úplně bez problémů a ihned a po nějaké době i k tomu čichly a odešli. Tak nevím, jestli se nezměnilo trošku složení. Nicméně doma ještě jedno balení máme a uvidíme, jestli ho příště budou jíst.

Občas našim kočkám dopřejeme i takový „mekáč“ a dáme jim paštiku Louisa nebo Poísii od Vitakraft. Kočky to mají hodně rádi a dostávají to jen občas jako zpestření jejich jídelníčku. Rozhodně to nemají každý den a kromě toho dostávají i konzervu.

Největší mňamkou jdou Cat sticky mini od Vitakraftu. Jedná se o masové tyčinky, které kočkám moc chutnají. Používám je i při podávání odčervovacích tablet. Co se týče pamlsků ty každý den střídáme, aby se kočkám nějak neznechutily. Jednu dobu milovali i cat Yums, ale poslední dobou si k nim čichnou a zahrabávají to. I když Oscárkovi stále chutnají. Pet Royal sušená masíčka ale milují všichni. Co se týče pamlsků i konzerv, vše kupuji přes Bitibu, je to to samé jako Zoohit, ale je to o dost levnější. Navíc vám to za dva dny doveze kurýr až domů nebo si to vyzvednete na poště. My tam mimo jiné kupujeme i kočičí nábytek a veškeré přípravky na čistotu a stelivo.

Novinkou, která klukům chutná je i pochoutka od Dreamies, které dáváme zhruba jednou za měsíc, klukům chutná. Je to v malém pytlíčku, který sní ihned, takže pamlsky poté nevyschnou.

Vtamínové tabletky, které jsem koupila Oscárkovi, protože byl na ně u chovatelky zvyklí. Máme jich doma několik a Oscárkovi chutnají. Jemu chutnají, Angee ani Timmíkovi ale ne. Co mě ale překvapilo je to, že tablety jsou barevné. Za mě je to zbytečnost, ale budiž. Nám chutnají a jsou plné vitamínů. Cena je 70 Kč za 250ks tabletek. Má se jich dávat denně 6, my je dáváme zhruba co dva až tři dny.

Zdá se, že nejoblíbenější značkou našich miláčků je Vitakraft. Moc jim totiž chutná Liquid snack hovězí nebo drůbeží. Mohli by to jíst neustále. Stačí, když jim tento pamlsek ukážu a oni čekají v kuchyni na stole a židli a čekají, až každý dostane svou lžíci plnou této dobrůtky. I Miamor vitamínová pasta jim chutná.

Co ale u nás jede úplně nejvíc a ve velkém jsou sušené masíčka Cosma a sýrové kuličky GimCat. To naše kočky milují a kupujeme je stále dokola a věřím, že budeme stále. Mají je od koťátka a nikdy se nestane, že by si tyto pamlsky nevzali.

Co jsme poprvé zkoušeli koupit byly i Pudinky a jogurty od Gimcat, mám takový dojem, že jogurt nám chutnal více než pudink. Dala jsem ho zatím jen jednou, nelíbí se mi, že obsahuje cukr. Ale vzala jsem to čistě ze zvědavosti a když jim to dám jednou za měsíc, tak se rozhodně nic nestane.

Myslím také na zdraví našich koček, a měli jsme doma Smilla pamlsky pro zdraví vývoj a srdce. Angee je nejedla, ale Timmískovi moc chutnaly. A také co jim od kotěte dávám je Malt soft pasta na bezoáry. Ze začátku jsem jim to přidávála do konzervy. Dnes už jim to dávám jen tak místo pamlsku, zhruba jednou týdně. Mají k dispozici čerstvou nasazenou trávu.

A kde kupujete dobroty pro vaše miláčky vy? Znáte obchod Bitibu?

4 komentáře

  • Elle about everything

    Máme dvě kočičky a jednoho kocourka, takže děkuji za tipy 🙂 Obchod Bitiba neznám, ale určitě na něj mrknu, protože právě často objednávám pro ty naše kočičáky z internetu. Zdá se mi, že v obchodech nebývá takový výběr kvalitního krmení, ale samozřejmě i já občas koupím nějaké to paté nebo dobrůtku třeba v DM 🙂 Ať to nemají takové jednotvárné.

    • Deni

      V kamenných obchodech se opravdu nedá sehnat kvalitní strava. Pokud tedy člověk nechodí do různých pet obchodů, kde mají extra předražené věci. Bitibu vřele doporučuji. Je to tam finančně opravdu výhodné, navíc to ihned dovezou. Není tohle placená reklama. Doporučuji pouze na základě mých zkušeností. Co se týče, za tipy nemáš zač, budu ráda za tvůj tip na nějaké chov. potřeby. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *