lifestyle

CO MĚ DĚLÁ ŠŤASTNÝM ČLOVĚKEM?

Čím jsem starší, tím se snažím radovat se z maličkostí. Zkrátka být vděčná za svůj život. Za život, který mi dala má matka a otec s tím, že mě počali a mohla jsem se narodit. Neříkám, že můj život byl vždy ideál. To nebyl. Ale o tom mluvit dnes nebudu. Možná nikdy o tom mluvit nebudu. Je to minulost a já žiji tím, co je a co bude. Zhruba po té dvacítce jsem začala být čím dál tím více šťastná a vděčná. Za to, že jsem zdravá, mám stálého partnera se kterým plánuji rodinu, máme kde bydlet, a hlavně ve svém. Že máme co jíst a pít, máme všechny končetiny, můžeme pracovat a také za to, že mám doma zdravé kočky, které jsou celý můj život a že jsem zrovna já jejich mámou a rozhoduji o tom, co budou jíst a v jakých podmínkách žijí a žít budou. Snažím se pro sebe a svou rodinu budovat bezpečný svět a teplo domova. Abychom se nemuseli bát, že nebudeme mít co jíst, co si obléct na sebe nebo kam se vrátit domů.

Vím, že docela hodně lidí to tak nemá a já si jsem každým dnem vědomá za to, jaké mám zrovna já štěstí, že toto téma nemusím mít denně na talíři a nemusím přemýšlet, jestli mám kde spát nebo co si dát k svačině. Děkuji za to! Už jenom kvůli toho si pořád říkám, na co si vlastně občas stěžuji. Že mě zrovna nevyhovují směny jaké v práci mám? Nebo že musím do práce na přesčas? Nebo to, že když konečně se nachystáme na výlet na kole, takže se spustí slejvák, zrovna když jsem si vzala v práci volno? Ano, vždy se najde něco, na co si zastěžuji a občas i zakleji. To je zkrátka život. Počasí je prostě někdy na dvě věci, kočky občas zaťapkají vyleštěnou varnou desku nebo vysypou z misky granule a přítel nechá skleničku na stole. No a co, ani já nejsem dokonalá a ne vždy mám dokonale naleštěný byt. I když je fakt, že se snažím každý den uklízet a nenechávat to jen na víkend, abych se u toho zbláznila.

Snažím se prostě to vše brát s nadhledem a nenechat si tím kazit náladu. Ne vždy je vše dokonalé. Naštěstí mi přítel hodně doma pomáhá. A to, co neudělám já, udělá on. Přiznám se, že když příjdu z práce opravdu vytočená, tak si vyleju doma srdce, protože zkrátka se z toho musím vymluvit. Myslím si, že je zdravé to v sobě nedusit a vypustit to ze sebe ven. Ze všeho se vykecat a ulevit si. Ale co jsem zjistila, že nemám tu potřebu stěžovat si na počasí, na to, že mám doma nepořádek a nebaví mě uklízet, že se mi udělala kdejaká vyrážka na obličeji, že zrovna budu mít nebo mám bolestivou menstruaci nebo řešit, co zrovna má někdo jiný zrovna na sobě. Jasně, občas jako každá žena si to s kolegyní řeknu, ale spíš já jsem ta vrba.

Jsou dny, kdy v psychické pohodě nejsem a vidím hodně věcí pesimisticky, ale snažím se, abych vždy ze všeho vyždímala maximum a snažím se vzpomenout si, jaké mám v životě štěstí, které mnoho lidí okolo mě nemá. A dívat se na svět pozitivně. Jen tak podle mě může být člověk šťastný. Pokud člověk nemá partnera nebo toho, komu by se mohl vyzpovídat doporučuji si vést deník a všechny pocity si zapisovat do něj. Pokud i to by bylo málo, neváhejte vyhledat psychoterapeuta. I takový lidé tu jsou pro ty, kteří jsou psychicky v nepohodě.

A co mě dělá šťastným člověkem? Že mám již několik let partnera, se kterým si rozumím, který mi naslouchá a velmi pomáhá. A hlavně, že můžeme bydlet spolu a vše společně zařizovat a vyřizovat. Mohu se mu kdykoliv se vším svěřit, protože stojí při mě a je tu pro mě pořád. To samé on má u mě. Podporujeme se navzájem a řešíme spolu hezké i ty nehezké věci. Zkrátka to, co ke společnému životu patří. Že jsem si splnila sen a mohou s námi bydlet naše kočky. A v červnu jsme si koupili naše vytoužené koťátko plemene Ragdoll. A máme tak doma tři kočky, které bydlí s námi a naplňují nám všechny dny.

I přes některá životní úskalí a překážky mohu říct, že jsem konečně šťastná a snažím se žít svůj život plnými doušky a s každým nepodařeným dnem si nedělat žádné starosti a brát vše s nadhledem.

Udělte to svou razantní změnu, zamyslete se nad tím co máte a co někteří nemají a měli byste si hned uvědomit, že vlastně nic víc nepotřebujete.

3 komentáře

 • V3ronika♥

  Moc hezky napsané. Je důležité, aby jsme si vážili toho, co máme. Protože všichni to tak nemají. Proto se ráda dívám na výměnu manželek třeba (blbej příklad no já vím) ale vždy když vidím jak ti lidi žijou tak si říkám,že jsem možná rozmazlená, ale že se máme dobře. Musím mít doma plnou lednici, krásně uklizeno, hezky sladěno ale to jsem prostě já a já to tak chci. 🙂

 • Stáňa

  Souhlasím, člověk by si měl vážit toho co má a užívat si to. Chtít víc je sice důvodem posunu vpřed, ale nesmí to člověku otrávit přítomnost.

 • Míša Šislerová

  Moc hezký článek 🙂 I já se to snažím si v poslední době více uvědomovat, že bych měla být vděčná za to, co mám 🙂 Říkám si, že někteří lidé nemají takové štěstí, jako mít jistotu kde spát či co jíst, jenže se tu bohužel najdou i takoví jedinci, kteří se o to ani nestarají a to mi přijde smutné.

  WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *