Nezařazené

SALOOS BIO KONOPNÝ BALZÁM

U nás doma po celý rok trpíme na suchou pokožku. Přítel na atopický ekzém, který si roční období nevybírá a má nepřetržitě suchá místa na těle a já především od září do března totálně přesušené a popraskané ruce. Na to, že nepracuji v podniku, kde bych si neustále namáčela ruce, ani doma každý den nemyji nádobí nebo si zbytečně ruce nemáčím ve vodě, mám ruce strašně vysušené, popraskané a to někdy až do krve. Zkrátka jako struhadlo na sýr. Během dne se snažím je co nejvíce chránit před chladem a také je promašťovat nějakým krémem. Přes mi den mi kvůli práci musí stačit nějaký obyčejný hydratační krém na ruce, který není nějak extra mastný. Za to na noc sahám po něčem, co je skutečně mastné a co mi pomůže se tohoto problému se alespoň trošku zbavit. Letošní podzim u nás doma vede bio konopný balzám od české přírodní kosmetiky Saloos.

Bio Karité balzám s konopím je speciálně určen pro problematickou pokožku. Jedná se o čistý přírodní produkt v biokvalitě. Balzám je určen pro suchou, přesušenou až popraskanou a problematickou pokožku. Tu následně velmi dobře pomastí, zvláční a pomůže udržet její zdravý vzhled.

Regeneruje i po zhojených popáleninách. Dá se použít jak na tělo, tak i na obličej. Což je obrovská výhoda. Já ho na pleť nepoužívám, neboť většina těchto balzámů ucpává póry a mám pocit, že pod nim pleť nedýchá. Používám ho jak na ruce, nohy, kolena a hlavně lokty.

Co možná hodně lidem může vadit je parfemace výrobku. Voní typicky po konopí. Ne že bych tu vůni milovala, ale dá se na ni zvyknout. Já si většinou ruce s ním máznu večer a snažím se k nim nečichat. Po prvním použití jsou mé ruce o něco lepší. Ale aby byly ve velmi dobrém stavu, musela bych se s tímto balzámkem mazat nepřetržitě přes celý den a ne jen večer. Jenže na denní použtí je moc mastný a já si to nemohu v práci nebo na doma dovolit.

Doma ho používá i můj přítel na ekzém a suchá místa mu zvláční a hydratuje. Nepálí ani neštípe. Ale na rozjety ekzém mu nepomohl. Takže jako přírodní léčba pro atopiky to určitě není. Pro suchou pokožku na rukou a nohou ale je. Dá se použít i pro lidi, které trápí lupénka. Jestli chcete pomocníka, který je ideál na zimní období, má antibakteriální a regenerační účinky a nevadí vám parfemace konopí, určitě můžu doporučit. Seženete ho zhruba za 150 korun.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *