lifestyle

5 VĚCÍ, KVŮLI KTERÝM MÁM RÁDA PODZIM

Jako malá jsem se vždy těšila nejvíce na podzim. Milovala jsem nošení huňatých teplých svetrů, pestrobarevných bund a milovala jsem oranžovou a hnědou barvu. Takovou tou typickou pro podzim. Fascinovala mě příroda, babí léto, barevné listí na stromech, které pomalu, ale jistě opadávalo. Těšila jsem se na sklizeň úrody, kterou jsme měli na zahradě a na to, až budeme společně s mamkou a babičkou hrabat listí a zazimovávat naší krásnou zahradu. Každý den, když jsem přišla ze školy, jsem se oblíkla do svých domácích huňatých, hřejivých svetrů, obula si gumáky a vydala se na zahradu, kde se vše odehrávalo. Pomáhala jsem nosit dříví ke krbu, abychom se večer zahřáli, dávat to barevné listí na velkou hromadu, stříhat keře a v neposlední řadě jsme chodili také na kaštany a žaludy. S některých jsem tvořila zvířátka a ten zbytek jsme dávali myslivcům pro divokou zvěř, aby přežila zimu a měla co jíst. Když se setmělo zapálili jsme si doma vonné svíčky a zapálili kamna. K tomu jsme si uvařili dobrý čaj, vzali si deku a četli jsme si naše oblíbené knihy. To mi zůstalo i v dospělosti. Miluji podzim, tu atmosféru. Jediné co nemusím je ta brzká tma. Dnes jsem se tak zamyslela, co na podzimu miluji nejvíce.

OBDOBÍ VONNÝCH SVÍČEK

Nedávno jsme se s přítelem bavili o tom, že bychom měli udělat velkou zásobu nových vonných svíček, protože se blíží chladné dny. On i já svíčky milujeme, a vždy na podzim je pálíme ostošest. Líbí se nám ta hřejivá atmosféra, kterou plamínky dávají. Svíčky si běžně kupuji i přes rok nebo je dostávám k vánocům. Navíc je miluji i pro to, že jsou krásným doplňkem interiéru. Doma máme hodně oblíbené buďto ze Sconta nebo klasické z Ikea, které stojí pár korun a nádherně voní. Nicméně mám ráda jakékoliv, které krásně hoří a hlavně voní. Poslední dobou mě babička naučila na ty, které během hoření mění barvy. Není snad den, kdy bychom neměli zapálenou nějakou svíčku a neužívali si tu podzimní atmosféru u hořící svíčky.

BAREVNÁ PŘÍRODA

Už jako malou mě fascinovala příroda. Ty krásné barvy, kaštany, a jakékoliv podzimní plody. Není nic krásnějšího, než se procházet ve slunný den nějakým parkem nebo lesem, který máme blízko bydliště. Dodává mi to energii na dny, kdy je venku pochmurné počasí, zrovna jako dnes. Jen je škoda, že v listopadu ty stromy jsou téměř holé.

ZACHUMLÁNÍ SE DO HUŇATÝCH SVETRŮ 

Jako malá si pamatuji, že jsem měla svůj nejoblíbenější huňatý svetr, který jsem mohla nosit každý den a nemohla jsme se smířit s tím, že jsem z něj vyrostla. Pak přišlo období, kdy mi vadili veškeré svetry, které kousaly a já je vyměnila za mikiny. Dnes se ke svetrům moc ráda vracím. Mám ráda ty barevné, ale i neutrální, jako jsou šedé, černé nebo bílé. Zrovna před týdnem jsem si jeden takový huňatý a krásně teplý koupila. Nemám totiž ráda, když je mi venku zima.

POPÍJENÍ HORKÉHO OVOCNÉHO ČAJE S CITRONEM A MEDEM

I když někdo pije čaje přes celý rok, já je piji zásadně v chladném období. Máme doma velkou zásobu ovocných čajů a není nic lepšího než si uvařit horký čaj, dát do něj čerstvě vymačkaný citron, do něj med a vychutnat si šálek čaje. Krásně to člověka nakopne a zahřeje. Já ráno bez čaje nemůžu ani fungovat. Je to pro mě takové ranní nakopnutí. Občas si k němu uvařím i kávu, ale vždy musím mít nachystaný i můj oblíbený čaj v mém oblíbeném šálku.

 

HŘEJIVÉ A HUŇATÉ DEKY S OBLÍBENOU KNÍŽKOU NEBO FILMEM

Jsem docela zimomřivý člověk. Proto v chladném období nosím teplé legíny, nějaké dlouhé triko a teplé ponožky. Když jen tak sedíme s přítelem v obývacím pokoji, nesmí nám na sedačce chybět nějaká deka, kterou se přikryjeme. Jsem milovníkem různých dek a máme jich doma hned několik. Zrovna dneska jsem si ještě hned několik objednala z našeho oblíbeného e-shopu. Jedná se o Dormeo, škoda, že s nimi nemám spolupráci. To by byl ráj a já bych byla v sedmém nebi, neboť mají výborné produkty. K tomu si občas ráda vezmu svou oblíbenou knížku z naší rodinné knihovny nebo si pustím nějaký seriál či film a relaxuji. Není totiž nad to občas úplně vypnout.

 

Pokud nejste vyloženě teplomilný člověk, a bývá pro vás výzva se začít těšit na chladnější období podzim-zima, začněte se vnitřně motivovat a hledat věci, kvůli kterým si ten podzim užijete. Proto se snažte si tohle sychravé počasí nějak užít a nenechte se strhnout depresivní podzimní náladou se kterou občas i já mám problém. Naštěstí už je to rok od roku lepší, ale ani mě se občas nevyhne obloukem.

 

Jaké je vaše oblíbené období?

2 komentáře

  • Stáňa

    Mám taky ráda podzim – halvně období babího léta, kdy je ještě teplo, ale ne horko a příroda už se začíná krásně barvit. I když i mlžné dny mají něco do sebe – těm právě sluší ty svetry, svíčky a horký čaj nebo svařené víno
    Hezký den

    • Deni

      To ano, ale přeci jen, když svítí sluníčko je to to pravé ořechové. 🙂 Když je škaredě tak si říkám, že už jsem blíž a blíž k vánocům, k tomu nejkrásnějšímu období ze všech pro atmosféru a pro setkání se s rodinami. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *