hydratační péče

BIO KONOPNÝ OLEJ SALOOS

Poslední dobou mám extrémně suché a popraskané ruce. Dbám na to, abych vždy, než odcházím ven měla na rukou rukavice a kromě toho si je přes den mažu krémy na ruce, abych jim dodala výživu. Během dne si pomáhám různými krémy, které jsou sice hydratační, ale ne natolik, aby mi od suchých rukou pomohly. Proto vždy než jdu spát používám Bio konopný olej nebo balzám od Saloos, který je bohatý na esenciální mastné kyseliny. Kromě toho obsahuje mnoho úspěšných látek. Proto se hodí na péči o suchou, přesušenou, citlivou a jinak problematickou pokožku. Má výborné regenerační schopnosti, pokožku vyživuje a dokonale promašťuje. Hodí se na promazávání bércových vředů a na kůži po zhojených popáleninách. Příznivě působí také na vlasy a nehty. Ihned po aplikaci mám sice ruce a nohy extrémně mastné, ale to nevadí, protože si navlékám bavlněné ponožky a hned poté jdu spát. Olejíček moc nedoporučuji na denní nošení.

Oblíbil si ho také přítel, který trpí atopickým ekzémem a také mu velmi vyhovuje. Dříve sice říkal, že mu balzámy od Saloos moc nevyhovují a s kůží nic nedělají, ale tento mu pomáhá od vysušených míst. Olej je moc fajn, my ho doma máme už dlouho a na to že ho používáme už docela dlouho, nevypadá, že by nějak moc ubýval. Při aplikaci musíme být ale hodně opatrní, protože má velmi široké hrdlo a občas se stane, že si dáme na ruce víc, než bychom chtěli. Na tom by opravdu v Saloos měli zapracovat a vytvořit nějaký užší otvor pro snadnější aplikaci. A hlavně pokud vám konopí nevoní, tak také moc nedoporučuji. Mě osobně také tento olej smrdí, ale dá se to přežít. Já to používám z toho důvodu, že mi skutečně pomáhá od bolesti popraskaných rukou.

Pokud chcete, dá se tento olejíček používat také vnitřně. Dáte si 1-3 lžíce denně. Každopádně já ho ještě nezkoušela a zkoušet ani nebudu. Ale jestli máte s ním zkušenosti, určitě budu ráda, když mi ji napíšete. Nám olej vyhovuje a vy, kteří trpíte na suchou pokožku, určitě si pořiďte buď tento olej nebo konopný balzám. Oba jsou moc fajn. Já radši používám ten balzám, vyhovuje mi více v tom, že není v tekuté formě a odhadnu tak přesné množství.

2 komentáře

  • Suzanne

    Já nedám , co se přírodní kosmetiky týče, dopustit na bambucké máslo, které jde použít asi na všechno – na hojení oparů, na odličování, místo krémů, na ruce by šlo určitě použít taky, ale já nesnáším, když mám mastné ruce. Používám tedy nějakou malinovou pěnu na ruce od Baley, kterou jsem dostala minulý rok na Vánoce a zatím mi to stačí.
    Ale děkuju za tip, chci pomalu přecházet na přírodní kosmetiku, takže i tomhle popřemýšlím ♥

  • Deni

    Také mám nějaké tělové pěny. Rychle se vstřebávají a hlavně aplikují. Určitě po něm koukni. Všechny oleje stojí za vyzkoušení. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *