krémy a tělová mléka

JAK SE STARÁM O SUCHÉ A POPRASKANÉ RUCE V ZIMĚ

Také slýcháte ve svém okolí, že podle upravených rukou a nehtů se údajně pozná skutečná dáma? Tohle moudro praví jedna stará moudrost. Předpokládám, že vznikla v době, kdy se ženy staraly o děti a domácnost a nechodily do práce. A určitě na úklid měli nějaké pomocnice a netrápily své ruce mytím špinavého nádobí nebo jinými chemickými čističi na úklid domácnosti. Pokud tedy chceme být i nadále považovány za skutečné dámy, musíme o své ruce a nehty pořádně pečovat. A že taková péče je opravdu velmi náročná, obzvláště v zimě. Chlad je totiž nepřítel naší pokožky na rukou číslo jedna. Pokud se o ruce dostatečně nestaráme, připomínají nám struhadlo a kůže bývá popraskaná až do krve. Prvním příznakem těchto ošklivých následků bývá pocit pnutí, svědění, velmi suchá a zarudlá kůže. Zima také škodí i nehtům, ty se více lámou a třepí. V zimě také více trpíme na záděry.

 

Mě stačí, aby venkovní teplota ukázala pod deset stupňů a mé ruce se mění ve struhadlo, a občas mi z prasklinek teče i krev. I přesto, že si je každé ráno i večer mažu krémy a másly se tohle děje. Je to z toho důvodu, že přes den, když jsem v práci si ruce nemohu namazat nějakým výživným krémem. Neboť k mé práci potřebuji mít suché a nemastné ruce. Pracuji s velice citlivým materiálem a mít neustále ochranné rukavice na rukou mi na suchosti rukou moc nepřidá. Proto mé ruce občas přes den v práci vypadají opravdu, ale opravdu hrůzostrašně a spousta lidí v práci si toho všímá. Já se je vždy o pauze a po návštěvě toalety snažím namazat lehkým hydratačním krémem, abych je dostatečně vyživila a ulevila si od nepříjemného svědění a pálení. Bohužel pracuji ve firmě, kde neustále jede klimatizace a kde vlhkost je téměř nulová. Proto mě trápí suchá pokožka a pocit suchých očí.

Občas to pomáhá, ale jsou dny, kdy si ruce mažu čímkoliv hydratačním a ruce jsou stále jako sušenky. To potom ruce dostávají skutečně pořádně zabrat. Štípou, pnou, pálí, bolí.. zkrátka všechno. Kdo s tímto má problém, určitě ví, o čem mluvím. Kdo to nezná, a nevěří, jak moc to může bolet, tomu ze srdce závidím. A přeji si, aby i mě se tohle vyhnulo. Proto kromě dostatečného mazání dbám na pravidelný pitný režim. I ten je pro zdravou pokožku důležitý. Snažím se vypít alespoň litr a půl ve formě čisté kohoutkové vody nebo teplého čaje. Doplňuji to i sklenicí čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Doma máme ale arzenál co se týče různých krémů a mlék. Ale ne vše mi zrovna v zimě vyhovuje. Pokud máte i vy problém se suchými části těla, třeba vám nějaký produkt z mého arzenálu pomůže.

Co mi ale na ruce jakžtakž pomáhá je tento seznam produktů, které se dají sehnat v různých drogeriích nebo lékárnách. Většinou se jedná o přírodní kosmetiku. Pokud je to ale v hrůzostrašném stavu, mažu si ruce kortikoidy od kožního lékaře. Ale to opravdu v nezbytně nutných dnech.

 • Bioderma Atoderm krém
 • Bioderma Atoderm Nutritive
 • Saloos bio konopný balzám
 • Saloos bio atopik balzám
 • Indulona modrá
 • Nivea univerzální plechovka
 • Lipobase
 • Bepanthen pro atopiky
 • Excipial

Tohle jsou moji pomocníky na podzim a zimu, když jsem doma nebo na noc. Přes den si musím poradit s lehkými krémy jako jsou z Oriflame, Avon, Nivea. Když je ale v práci velká nouze mám s sebou i Biodermu Nutritive nebo Bepanthen, který ulevuje od bolesti.

Co pomáhá na popraskané ruce vám. Máte s nimi také takový problém?

 

 

One Comment

 • Alex

  moj problem so suchymi rukami vyriesili kremy od Manufaktury..ale rozhodne aj tie spomenute vyssie urcite za to stoja…ak ta bavi sledovat videa na youtube, tak pozri moje najnovsie video z Milana :)..https://ww w.youtube.com/watch?v=hOvFR80YgmU&t=29s

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *