BYDLENÍ

Interiérové aromatika od Saloos

Přiznám se, že poslední dobou jsem na blog i Instagram kašlala. Celý červen a červenec jsme měli v práci přesčasy a i teď to vypadá, že se opět nezastavíme. A proto jsem neměla ani chuť ani čas na focení fotek a psaní článků. Ale protože mám teď spoustu restů a chvíli čas, rozhodla jsem se, že vám napíšu o dvou skvělých produktech, které u nás mají místo a na které nedáme dopustit.

Jedná se o dvě interiérové prostorové aromatika od české přírodní kosmetiky Saloos. Konkrétně o sprej s vůni citrusů a energii. Oba jsou mými společníky. Nechce se mi ani říkat, který z nich je lepší. Každopádně, rozhodla jsem se, že tentokrát je spojím do jednoho článku a napíšu vám o nich pár vět.

Aroma spray Energie

Jedná se o povzbuzující směs přírodních esenciálních olejů z grepu , máty a dalších citrusů, které uvolní napětí a rozproudí pozitivní energii. Přiznám se, že mi velmi připomíná peprmintové žvýkačky na které mám chuť už dva roky kvůli fixním rovnátkům. Ale v září po sundání si je dám! Pomáhá povzbudit při stresu, únavě i špatné náladě. Já si ho stříkám i když jsem z něčeho nervózní. Příznivě působí na celý organismus a psychiku. Což můžu potvrdit, po provonění místnosti máte najednou skvělý pocit, lépe se vám dýchá a můžete se plně soustředit. Zvlhčí také prostory, nám se to hodí, neboť doma v chladných dnes máme suchý vzduch.

Po nastříkání do prostoru ho cítíte ještě několik minut poté a když k nám příjde návštěva, ptá se, co to voní. Já jsem člověk co dbá na to, aby to doma krásně vonělo a bylo uklizeno. Nejsem žádný pedant na úklid, kterého rozhodí drobek na zemi nebo plyšák od koček, ale poházené věci mi vadí. A když už mi to začne lézt na mozek, stříknu si do prostoru třikrát sprej, nadechnu se, vydechnu a dám se do úklidu bez zbytečných slov navíc. Pomáhá mi to lépe než někdy počítat do deseti. Hlavně při návštěvě mého mladšího sourozence po kterém byt vypadá jako po výbuchu.

Sprej odstraní zápach, dezinfikuje společenské prostory a vytváří příjemnou voňavou atmosféru.

Aroma spray Citron

Esence citronu má povzbuzující účinky a nabíjí energií. A to doslova. Hlavně teď v rozpálených dnech je to jako studená sprcha po ránu a horká káva. Doslova mě nakopne na několik minut. Osvěžující citronová silice naplní mysl novou energií při duševní námaze a může mít povzbuzující účinky. Je také vhodný při problémech s dýchacími cestami, únavě a bolestech hlavy. Já tyto spreje používala na zvlhčení vzduchu v zimě. Teď už je ale nepoužívám, protože máme čističku vzduchu. Jedná se o čistě přírodní produkt k rychlému osvěžení prostor, neutralizaci nepříjemných pachů doma nebo ordinacích. My tento sprej máme na toaletě, protože mám doma kočky, oni by s citronem neměli přijít do styku. Ta vůně jim vadí. A proto s ním nestříkám nikde jinde než právě tam, kde kočky nesmí. Pokud ale kočky nemáte, klidně si ho pořiďte.

Oba osvěžovače mají skleněnou nádobku. Obsah při pravidelném používání vydrží maximálně měsíc. Záleží také, jak moc intenzivní vůni chcete a kolik místností s ním osvěžujete. A také na to, jak prostory velké jsou. My máme byt rozlehlý, a většinou do každé místnosti stříknu 2-3krát několikrát denně. Při rozptýlení dávejte pozor, ať ho nevdechnete, mě se to několikrát povedlo a šíleně dráždí dýchací cesty. Tak opatrně.

Máte se spreji zkušenost nebo o nich slyšíte poprvé?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *