SVATBA

Svatební série | svatební přípravy, Svatebník

Mám za sebou první zkoušení svatebních šatů a svatební nálada na mě dopadá každým dnem víc a víc. Svatba je totiž za 2 měsíce. Pouštím si videa se svatební tématikou, stále se koukám na svatební dekorace a videa pro inspiraci a co vám budu povídat, ač bych to měla ráda za sebou, tak se i těším. Už v dubnu jsme definitivně vybrali místo pro obřad i hostinu, měsíc zpátky jsem si vybrala svatební šaty a veškeré doplňky. Minulý týden jsem vyzvedla poslední svatební dekorace i s umělými květinami pro svatební den a už jen zbývá vybrat snubní prsteny.

Z počátku jsme si mysleli, že toho na zařizování moc nebude. Jenže i malá svatba pro pár lidí obnáší to, že musíme řešit dort, šaty, výzdobu, jídlo, fotky a dalších spoustu věcí. Chci ten svůj den mít přesně podle mých představ, do jediného detailu. A hlavně krásný.

Všechny svatební přípravy odstartovaly návštěvou matriky, kde jsme byli domluvit termín. Od té doby jsme řešili hostinu, fotografa, svatební auta, květiny, vizážistku, šaty .. Jako první jsem řešila místo pro hostinu a pak samozřejmě pozvánky. To bylo zařízené během chvilky, protože jsme se se snoubencem brzy shodli na tom, co vlastně chceme a co se nám líbí. No a pak začalo to ostatní, dekorace, výzdoba, šaty, oblek, boty, květiny.. je toho hodně co vám budu povídat. Naštěstí už vše máme naplánované a čekáme na ten náš den.

Od začátku jsem věděla, že na svatbě chci mít Knihu hostů pro různé vzkazy a přání. Objednala jsem si tedy jednu úplně čistě bílou a hlavně decentní. Jsem totiž člověk, který miluje veškeré vzpomínky, psaníčko a fotky. A protože už nějakou dobu spolupracuji s e-shopem Mementerra, neváhala jsem a pořídila jsem si jejich docela nový Svatebník. Takže ve výsledku mám dva svatební zápisníky.

Co to vlastně Svatebník je

Svatebník je vlastně deník, který vás provede všemi významnými momenty ze svatebních příprav i z celého svatebního dne. Po úvodním odvyprávění vašeho příběhu až k zásnubám následuje sekce svatebních příprav. Kde na vaší tvorbu čeká opravdu hodně prázdných stran.V nejrozsáhlejší části deníku věnované svatebnímu dni zaznamenáváte pomocí fotek a vzpomínek přípravy, obřad i následující program vašeho svatebního dne.

Knihu zakončíte líbánkami a zamyšlením, co bude dál. Tedy v době, kdy už nejste partneři, ale manželé. Na svatbě dáte do ruky pero svým hostům, aby vám do knihy napsali vzkazy, blahopřání a třeba i zanechali společnou fotku. Zkrátka jsou to tři knihy v jedné – deník z příprav, svatební album a kniha hostů.

Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence nebo i jako svatební dar. Má nádherný jednoduchý desing. Je čtvercového formátu a hlavně, má spoustu stran. Jak předvyplněných, tak i čistých bílých.

Už včera jsme zasedla k psacímu stolu a začala vzpomínat na naše zásnuby a první dny, kdy jsme se poznali. Bylo to nádherné a dojemné. A ještě nádhernější bude, až tento Svatebník vezmou do ruky jednou naše děti či vnoučata a společně zavzpomínáme na náš svatební den.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *