Nezařazené

Podzime, mám tě docela ráda

Jak jste si zvykly na podzimní počasí, posun času a celkově podzimní depresivní náladu? Já se musím přiznat, že to náhlé ochlazení, kdy jeden den jsme měla na sobě džíny a triko a druhé ráno jsem vytahovala teplou zimní bundu mě malinko zaskočilo. Byla jsem tělem stále někdy v teplých letních měsících. Možná tomu přispělo i to, že bylo nádherné babí léto. A nechtěla jsem si připustit, že ta zima už opravdu klepe na dveře. I v den naší podzimní svatby bylo nádherné sluneční počasí. Nicméně došla jsem k závěru, že to nepříjemné si dělám já sama, v hlavě. To, že nemusím brzkou tmu, dlouhé večery a řeším to, že je zima. Je to o našem vlastním postoji.

Jeden večer jsem si udělala večer pro sebe, napustila jsem si horkou vanu, zapálila svíčky, uvařila si horký čaj a zamyslela se, a přišla jsem na to, že podzim mám vlastně ráda. Má spoustu pozitivních vlastností. A i když je venku ošklivé upršené počasí a stromy na sobě nemají žádné listí, najdu si to příjemné u v tom.

Přeci si nebudu kazit náladu tím, jaké je počasí. I když je fakt, že do letního slunného dne se vstává lépe. Nicméně konečně jsem mohla ze skříně vytáhnout huňaté svetry, kozačky a šály, které miluju. Tyto kousky vím, že mě vždy zahřejí. Mám také zásobu knížek na které se hrozně moc těším, huňatých dek, nakoupeno spoustu ovocných i bylinných čajů, vonných svíček a vosků.

A navíc bych zapomněla na procházky s manželem ve spadaném listí, které také mají své kouzlo. Pokud i vy nemáte podzim rádi, snažte se na něm najít něco pozitivního, stejně jako já. A pokud ne, zachumlejte se s vaším protějškem pod deku, uvařte si horký čaj, vezměte si k sobě mazlíčka a koukněte na nějaké pěkný film. Vždyť léto tu bude co nevidět.

Co děláte na podzim rádi vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *